...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1844 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Esenyurt’ta satılık ev bakanlara tüyolar…

16 Kasım 2017 Tarihinde Yayınlandı 214 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Esenyurt’ta satılık ev bakanlara tüyolar…

Esenyurt, İstanbul’un yeni ilçeleri arasında yer alıyor. Küçükçekmece Gölü, E5 ve TEM Karayollarının çevrelediği Esenyurt 2008 yılında ilçe statüsü kazandı.

Hızlı bir gelişim gösterenEsenyurt bugün İstanbul’un en kalabalık ilçelerinin başında geliyor. 700 bin kişiyi aşan nüfusuyla Esenyurt konut projeleri açısından da hareketli bir bölge olmaya başladı.Ulaşımın gelişmesi ve ev fiyatlarının yüksek olmaması nedeniyle Esenyurt satılık ev arayanların tercih ettiği bir ilçe. Zingat.com sitesinde yer alan Bölge Raporu verilerine göre 100 metrekare satılık ev fiyatları İstanbul genelinde ortalama 385 bin 997 TL civarında. Aynı raporda Esenyurt satılık daire fiyatları ortalama 192 bin 785 TL olarak karşımıza çıkıyor. Satılık ev fiyatlarını yüksek bulanlar için Esenyurt uygun satılık ev seçenekleri sunuyor. İstanbul satılık daire talebini karşılamakta zorlandığından Esenyurt gibi yeni ilçelerde konut projeleri artarak devam ediyor.

Hem Yatırım Hem Yerleşim

Esenyurt konut projeleri açısından çeşitlilik gösteren bir ilçe. Öğrencilere yönelik ya da yatırım amaçlı 1+1’lerin yanısıra güvenlikli ve sosyal ihtiyaçları karşılayan konut projeleriyle karşılaşmak da mümkün. Bu bakımdan Esenyurt konut projeleri farklı kişilere hitap edecek özellikler gösteriyor. Esenyurt ayrıca satılık ev fiyatları açısından da çeşitlilik gösteren bir ilçe. Zingat.com internet sitesinde yer alan bölge raporuna bakıldığında semtlere göre değişen fiyatlar görmek mümkün. Örneğin İstiklal Mahallesi’nde satılık ev fiyatları ortalama 165 bin 488 civarında iken Esenkent’te satılık ev fiyatları ortalama 329 bin 718 TL’ye kadar çıkabiliyor. Esenyurt satılık daire fiyatlarının bu kadar değişkenlik göstermesinde sahile yakınlık ve konut tipi gibi temel faktörler etkili oluyor. İlçe yatırım amacıyla ev satın almak isteyenlerin de yeni gözdesi olma yolunda ilerliyor. Esenyurt’ta satın alınan ya da kiraya verilen bir dairenin geri dönüş süresi yaklaşık 16 yıl. İstanbul genelinde ise bu süre en az 20 yıl. Bu yüzden İstanbul satılık daire piyasası içerisinde Esenyurt giderek daha fazla öne çıkıyor.

Esenyurt’ta Oturmak

İstanbul’un merkezi noktalarına uzak olmasına karşın, E5 Karayolu ve TEM bağlantı noktalarına yakınlığı ilçenin en büyük avantajları arasında yer alıyor. Toplu ulaşım açısından yolcuların metrobüs duraklarına aktarma yapabilecekleri birçok otobüs hattı mevcut. İnşaatı devam eden metro bağlantısının tamamlanmasıyla Esenyurt konut projeleri için yeni talepler oluşacak gibi gözüküyor.
İlçede 2013 yılında EsenyurtÜniversitesi kuruldu. Artan öğrenci nüfusunun da etkisiyle, Esenyurt satılık daire açısından 1+1’lerin öne çıktığı bir bölge oldu. Esenyurt’ta ayrıca ilk ve orta dereceli de birçok okul bulunuyor. Hastane imkanlarının gelişmiş olduğu ilçede 2 adet kamu hastanesinin yanı sıra 10’dan fazla özel hastane mevcut. EsenyurtAVM’ler açısından ise merkezi bir konumda yer alıyor. Alışverişten sinemaya, çocuk oyun alanlarından kafelere kadar birçok imkan sunan AVM’ler hafta sonlarını değerlendirmek isteyenlerin sıkça başvurduğu yerler. AVM’lere olan yakınlık Esenyurt satılık daire fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör.İstanbul satılık daire açısından yoğun talep almayı sürdürdükçe Esenyurt satılık dairepiyasası daha da hareketlenecek gibi gözüyor.

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ek İş | Web Tasarım Ankara | Burun Estetiği Ankara | Ankara iş ilanları | Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| Köşe Takımları
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika