...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ESKİŞEHİR DURUYOR, BEYPAZARI COŞUYOR !

23 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 777 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»ESKİŞEHİR DURUYOR, BEYPAZARI COŞUYOR !

Beypazarı Evleri (1)Eskişehir’in yerel gazetesi Sakarya, bu manşeti attı “Eskişehir Duruyor, Beypazarı Coşuyor!”

Son günlerde turizm sezonunun başlamasıyla hafta sonları Beypazarı hanlarönü meydanı Kızılay Meydanını aratmıyor.Cumartesi ve Pazar günleri ilçeye çeşitli ilo ve ilçelerden akın eden turistler, özellikle taze yaprağın çıkması ve taze sebze ve meyvenin en iyisinin Beypazarı’nın pazarında bulunması  Çarşamba günleri de Beypazarı’na turistlerin gelmesinde büyük etken oluyor.

Beypazarı öncelikle Ankara olmak üzere , İzmir, İstanbul, Adana ve Eskişehir’den kültür ve doğa tutkunlarını kendine çekiyor. Beypazarı Akropol Termal Megakent ile de termal turizmde patlama yapmaya hazırlanıyor.

Eskişehir’in günlük yerel gazetesi Sakarya’da buna dikkat çekiyor. Eskişehir Sakarya Gazetesinde yer alan haber şöyle ;

“Eskişehir’in termal sıcak su konusunda Türkiye’de diğer illere göre daha zengin olmasına rağmen gerekli yatırımların yapılmaması vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanıyor. Eskişehirliler de kaplıcalardan yararlanmak için modern tesisleri olan şehir dışındaki diğer illere gitmek zorunda kalıyor. Eskişehirliler son günlerde Ankara’nın Beypazarı İlçesi’ne akın ediyor. Beypazan’nın termal tesislerinden yararlanıyor. Gerek yeraltı suları, gerekse Odunpazan evleri, tarihi yerleri, gezinti alanları, parkları ile turizm olanaklarıyla dikkat çeken Eskişehir’e, Beypazarı’ndaki gibi yerel alt kaynakların verimli olarak kullanılmaması Eskişehirlilerin kafasında soru işaret oluşturuyor. Hemen hemen her hafta Beypazan’ na gitmek zorunda kalan Eskişehirliler, “Eskişehir duruyor, Beypazarı coşuyor” demekten kendini alamıyor.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika