...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eymir Gölü Belgesel Oldu

26 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 262 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Eymir Gölü Belgesel Oldu

Başkentlilerin hafta sonlarında şehir stresinden uzaklaşmak için akın ettiği Eymir Gölü belgesel oldu. Gölün tarihini de anlatan belgesel mart ayında gösterime girecek.

eymirODTÜ öğrencisi Yasin Semiz’in yönetmenliğini üstlendiği “Eymir Neden Paylaşılamadı?” belgeseli mart ayında izleyiciyle buluşacak. İlk gösterimin ODTÜ’de yapılacağı belgeselde Eymir Gölü’nün eski hali ve tarihçesi, ağaçlandırılması, göl şenlikleri, göldeki spor aktiviteleri, bilimsel çalışmalar ve son dönemdeki yapılaşma baskısı işlendi. 55 dakika uzunluğunda ve HD formatında çekilen belgeselin hazırlıkları 2012 yılının sonlarında başladı. Çekimleri 18 ay süren belgeselde ODTÜ öğretim üyeleri ve STK’lardan birçok isimle röportajlar da yer alıyor.

HAFTA SONLARININ VAZGEÇİLMEZİ

ORAN semtindeki TRT Genel Müdürlüğü’nün arkasında bulunan Eymir Gölü, Başkentliler’in hafta sonu kaçış rotaları arasında bulunuyor. Gölün çevresindeki yaklaşık 13 kilometrelik yolda yürüyüş yapan, bisiklete binen Ankaralılar, aileleri ile birlikte keyifli vakit geçiriyor. Çeşitli restoran ve büfelerin bulunduğu göl çevresinde hafta sonları yaya ve bisikletlilerin rahat hareket edebilmeleri için araç girişine izin verilmiyor. Göl etrafına ulaşmak isteyen Ankaralılar, ring servisleri ile büfe ve restoranların bulunduğu bölümlere taşınıyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika