...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Fenerbahçe Durum Değerlendirmesi

04 Mayıs 2015 Tarihinde Yayınlandı 138 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Spor»Fenerbahçe Durum Değerlendirmesi

fenerbahce 2015Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre, yapmış olduğu basın toplantısı ile hafta sonu meydana gelen gelişmeleri değerlendirdi. Futbol takımına yapılmış olan silahlı saldırı sonrasında bu saldırıyı yapan kişilerin failleri belirlenene ve bu durum aydınlatılana kadar futbolcularını sahaya çıkartmayacaklarını belirtti. Fenerbahçe Asbaşkanları Şekip Mosturoğlu ve Mahmut Uslu ile birlikte yaptıkları bu toplantıda aynı zamanda aldıkları yeni kararları da açıkladıklar. Aytöre, takıma yapılmış olan saldırının 19’u futbolcu olmak üzere 41 kişinin hayatına teşebbüs olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. 3 Temmuz’dan beri çeşitli suçlamalar ile zaten Fenerbahçe’nin sürekli olarak hürriyetinden yoksun bırakıldığını belirten Aytöre, yapılan en son olayda da artık takımın canına kastedildiğini sözlerine ekledi.

Pek çok kişinin düşündüğünün aksine yapılan bu olayın Fenerbahçe ile Trabzonspor çekişmesi ile alakalı bir eylem olmadığını düşünen Aytöre, bunun ciddi bir terör eylemi olduğunun altını çizdi. Yapılan silahlı saldırının kesinlikle bir camia, bölge ya da gruba mal edilmemesi gerektiğini de belirtti. Olayın meydana geldiği anlarda takım tarafından yapılan açıklamaların temelinde de bunun yaptığını söyledi. Çünkü artık futbolda kan dökülmeye başlaması ve bunun yeteri kadar önemsenmemesi sonrasında çok daha ciddi sonuçların ortaya çıkacağının bir işareti olduğunu söyleyen Aytöre, liglerin ertelenmesi taleplerinin yanlış anlaşıldığının da altını çiziyor. Birçok kişi, Fenerbahçe’nin istemiş olduğu erteleme talebinin sakatlıkların düzelmesi adına istediğini düşünüyor. Ancak yetkililere göre erteleme isteğinin en önemli sebebi, takımdakilerin can güvenliğinin sağlanması.

Avrupa ya da ülke içerisindeki liglerde sağlanabilecek başarılar her zaman gelebilecektir, ancak futbolcuların can sağlıkları konusunda gerekli olan özenin gösterilmemesi sonrasında geri dönüşü olamayacak durumların meydana gelmesi sonrasında bunların telafi edilemeyeceğini belirten Aytöre, bunun için de bu olay aydınlanana kadar takımlarının maça çıkmasına izin verilmeyeceğini de sözlerine ekliyor. Bu sorunların tahmin edilenden çok daha fazla büyümesinin en büyük nedeni olarak ise 3 Temmuz sürecinin çok fazla uzaması olduğunu söylüyor. Çünkü bu sürecin uzaması sonrasında Fenerbahçe haksız yere ithamlar ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Her geçen gün suçlamaların büyümesi ise aslında Fenerbahçe’ye ciddi zararlar veriyor.

İnsanlar bundan sonra ne yazık ki Fenerbahçe’ye karşı düşmanlık derecesinde kin besliyor. Sürecin gerekli şekilde sonlanmasının ardından bu süreçte adı geçen takımların hepsinin isimlerinin aklanacağını belirten Aytöre, özellikle de hafta sonu meydana gelen olay ile alakalı sorunun kesinlikle Trabzonspor ya da Trabzon halkı ile alakalı olmadığını özellikle basın mensupları ile paylaştı. Bu olayın olmasına kadarki süreç içerisinde bilindiği üzere takım şampiyonluğa doğru başarılı bir şekilde ilerliyordu. Öyle ki canlı bahis siteleri Fenerbahçe maçlarının olduğu dönemlerde oldukça fazla kişi tarafından tercih ediliyordu. Bundan sonraki sürecin nasıl bir şekilde ilerleyeceği ise şimdilerde futbol severlerin en fazla merak ettiği konuların başında geliyor.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika