...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

FLAŞ! Mansur Yavaş CHP Kararını Açıkladı

17 Mart 2015 Tarihinde Yayınlandı 1.302 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»FLAŞ! Mansur Yavaş CHP Kararını Açıkladı

mansur yavas chpGeçtiğimiz yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş, 7 Haziran’daki seçimler öncesinde CHP’den aday olup olmayacağı konusuna açıklık getirdi.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş, 7 Haziran’daki seçimler öncesinde CHP’den aday olup olmayacağı konusuna açıklık getirdi.

Mansur Yavaş, Hürriyet Gazetesi’nden Deniz Gürel’e yaptığı açıklamada CHP’den milletvekili adayı olmayacağını açıkladı.

Yerel seçimlerde bir güç birliği sağlandığı ve CHP dışında AK Parti, MHP ve diğer partilerden de oy kazanıldığını ifade eden Yavaş, “Sayın Kılıçdaroğlu, arayıp kontenjandan milletvekili adayı olarak değerlendirilebileceğimi söyledi. Kendisine aynı gerekçeleri yineledim. Gerek sahip olduğum siyasi geçmişim ve düşüncelerim, gerekse CHP yönünden uygun olmayacağını ifade ettim. CHP’ye yıllarını vermiş, genel başkanlık yapmış isimler bile ön seçime girerken, benim kontenjandan girmem yakışmaz. Haksızlık olur ve etik bulmuyorum. Bu nedenlerle aday olmayacağım.” dedi.

Yavaş, 7 Haziran’daki seçimlerde milletvekili adayı olup olmayacağı sorusuna ise “Arkadaşlarımızla istişarelerimiz sürüyor. 7 Haziran için bir şey söylemem doğru olmaz. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili açıklamamızı yapacağız.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika