...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gece Kursu ile Okuma Yazma Öğrendiler

22 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 247 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»Gece Kursu ile Okuma Yazma Öğrendiler

gece kursu ile okuma yazmaBeypazarı’na gelen mevsimlik işçiler, özlemini çektikleri okuma yazmayı gece kurslarına giderek öğrendi.

Gece kursu ile okuma yazma öğrendiler %1 Beypazarı’na gelen mevsimlik işçiler, yılHMİ lardır özlemini çektikleri okuma yazmayı gece kurslanna giderek öğrendi. Beypazan Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temur, açtıklan gece kurslanna devam eden işçilerden 31 kişinin okuma ve yazmayı öğrendiğini söyledi.

Temur, 24 kişinin hala birinci kademe eğitimini sürdürdüğünü, 7 işçinin de hem birinci hem de ikinci kademede eğitim gördüğünü anlattı. Okuma-yazma bilmenin mevsimlik işçilere avantaj da sağladığına dikkat çeken Temur, “İşçiler, okuma yazma bilmedikleri için gittikleri hastane, market gibi yerlerde zorluk yaşıyorlardı. Hesap kitap işlerinde başkalanndan yardım almak durumundaydılar. Artık aldıklan eğitimle mevsimlik işçilerimizin bu sorunlarını da çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Hasan Parça

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika