...
TSK Mehmetçik Vakfı
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1563 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gecekonduda İnsanlık Dersi

22 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 80 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Gecekonduda İnsanlık Dersi

Altındağ’ın Doğantepe Mahallesi’ndeki, 3 odalı bir gecekonduda yaşayan Rahime Benzetme, 3 yıl önce Ulus’taki bir otobüs durağında tanıştığı bakıma muhtaç ve hasta bir kadını evine yerleştirdi.

gecekondu43 yaşındaki Hanife Avcı’ya bakan, bir taraftan da 86 yaşındaki babası ile 81 yaşındaki annesinin de bakımlarını üstlenen Rahime Benzetme, 3 çocuğunu da okutmaya çalışıyor. Dar bütçelerine rağmen, kiracı oldukları gecekonduda yaşam savaşına sürdürüklerini anlatan Rahime Benzetme, “İnsanlık ölmemiş” dedirten durumunu şöyle anlattı:

“Eşim asgari ücretle çalışıyor. Annem ve babam kendilerine bakamadıkları için eşimin rızasını alarak yanımıza getirdik. Büyük kızım üniversitede, küçük çocuklarım orta öğretimde okuyorlar. 3 yıl öne otobüs durağında tanıştığım ve haline çok üzüldüğüm Hanife Aksu ile tanışıp arkadaş olduk. Aksu hanım son 2 yıldır belindeki omurilik iskelet sistemi çöktüğü için yatağa bağımlı yaşam mücadelesi veriyor. Çaresizdi, evime taşıdım. Şimdi sobanın bulunduğu odada 8 kişi kalıyoruz. Hanife hanımın belinde omurilik sistemi çökmüş, doktorlar acilen ameliyat olması gerektiğini belirtiyor. Ancak Hanife hanımın kimsesi yok. Hastanelere götürüp getirecek ve bakımını üstlenecek birileri gerekiyor. Yetkililerden yardım istiyoruz, ama ilgilenecek birini daha bulamadık.”

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika