...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

GÖNÜL GÖZÜYLE KURAN ÖĞRETİYOR

26 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 520 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»GÖNÜL GÖZÜYLE KURAN ÖĞRETİYOR

ismet kati kuran ogretiyorBeypazarı’nda Doğuştan gözleri görmeyen 70 yaşındaki İsmet Katı, genç-yaşlı, Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek isteyen herkese gönüllü öğreticilik yapıyor.

Şimdiye kadar 40 kişiye Kur’an’ı hatmettiren Katı ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir’ hadisini hatırlatarak ömrünün sonuna kadar talebe okutmaya devam edeceğini söylüyor.

Doğuştan gözleri görmeyen 70 yaşındaki İsmet Katı, küçükken hocasından aldığı Kur’an eğitimi ile 13 yıldır camiye gelen Kur’an kursu öğrencilerine, Kur’an’ı evde öğrenmek isteyen yaşlı-genç herkese gönüllü öğreticilik yapıyor.

HOCASININ SESİNDEN DİNLEYEREK ÖĞRENDİ

Büyük küçük farketmiyor, ‘Bana Kur’an öğretin, beni okutun’ diyen herkesin isteğine evet diyen ve evlerine giderek Kur’an-ı Kerim’i öğreten Katı, 10 yaşında başladığı hafızlık eğitimini hocasının vefat etmesiyle yarıda bırakmış. Her cüzden 5 sayfa ezberlediğini söyleyen Katı, “Her cüzden beş sayfayı ezberlememde hocamın emeklerini asla unutamam. Hocam ayeti okurdu ben tekrar ederdim. Gerekirse bir ayeti 50 defa tekrar ederdik. Onun sayesinde ezberledim. Hocamın sesini kasete çekmiştim teypten onu dinleyerek ve televizyondan takip ederek öğrendim çok şükür. Bu kadar zahmetle öğrendiğim Kur’an’ı öğretmemek olur mu” diye konuştu.

Beypazarı‘nda yaşayan Katı, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumunda 17 ay çalıştığını zorunlu emekli olduktan sonra Beypazarı’nda Merkez Fatih Camii’nde Kur’an eğitimi vermeye başladığını anlattı.

40 KİŞİYE HATMETTİRDİ

Katı, 13 yıldır yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilere öğleye kadar namaz surelerini öğretiyor. Öğleden sonra da evlere giderek ya da öğrencileri evinde ağırlayarak derslere devam ediyor. Katı, Kur’an-ı Kerim’i yanlış okuyanların yanlışlarını anında buluyor ve düzeltmesini istiyor. 13 yılda 40 ldşiye Kur’an’ı hatmettiren Katı, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte mesai saatinin arttığım söyledi. Ramazan’da yatsı namazından sonra saat gece ildye kadar da Kur’an öğrettiğim belirten Katı, “Öğleye kadar camide namaz surelerini okutuyorum. Mukabeleyi dinliyorum. Eve geliyorum. Evde okutuyorum. Evlere okutmak için gidiyorum. Büyük küçük ‘beni okut’ diyen herkesi okutuyorum. Para almam. Hatim edince bana gönüllerinden geçtiği için hediye alırlar” diye konuştu.

ÖMRÜM YETTİĞİ MÜDDETÇE OKUTACAĞIM

Binbir zorlukla kendisine Kur’an öğreten hocasını dilinde düşürmeyen Katı, ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir’ hadisini hatırlatarak ömrünün yettiği kadar okutmaya devam edeceğini ifade etti. Katı, aym zamanda fahri müezzinlik yapıyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika