Beypazarı Haber Tv | Beypazarı Haberleri
    28 Ağustos 2015 Cuma
NALLIHAN FESTİVALİ COŞKUN SABAH KONSERİ İLE SON BULUYOR
İlki bu yıl düzenlenen Uluslararası Nallıhan Tapduk Emre ve İğne Oyaları Kültür Sanat Festivali büyük ilgi gördü. Festival Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek Coşkun Sabah konseri ile bugün sona erecek.
Eklenme Zamanı- 2010-06-27 - 02:40
BU HABER 7931 KEZ OKUNDU

Nallıhan İlçesi’nde ilki bu yıl 23-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Uluslararası Nallıhan Tapduk Emre ve İğne Oyaları Kültür Sanat Festivali” büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Çayırhan ve Sarıyar’da da yapıldı

Meşaleli kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde Oryantrig Federasyonu takımlarının yarışları ile Kültür Merkezi’nde Tarihi ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile ilgili sunum yapıldı. Festival kapsamında uluslar arası halk oyunları ekipleri gösterilerde bulundu. Festival etkinlikleri Çayıran ile Sarıyar beldelerinde de gerçekleştirildi.

Bir anda nüfus 4 kat arttı

Bu yıl ilk kez düzenlenen festivale Sırbistan, Gürcistan ve Ürdün’den katılım olup, halk dansları topluluğu ile çeşitli ekipler gösterilerde bulundu. Nallıhan Belediye Başkanı Ahmet Adnan Okur, festivale ilgi ve katılımın beklentilerinin üzerinde gerçekleştiğini belirtti. Okur, “Amacımız, ilçemize insan hareketini artırıp, esnafımızın ekonomik sıkıntılarına bir nebze de olsa can suyu katabilmek. Festival sayesinde ilçemizin ekonomisini canlandırıp, kültürel kaynaşmayı sağlamak istedik. Ülkelerin birbirine benzer değişik kültürlerini aktarmayı sağlamayı amaçladık. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz fesitvale katılım beklentimizin üzerinde gerçekleşti. İlçemizin 13 bin olan nüfusu, 5 günlük süre boyunca festivale katılımla birlikte yaklaşık 4’e katlanmıştır” dedi.

Halk oyunları sahne aldı

Festİval kapsamında Kültür Bakanlığı, Yenimahalle ve Nallıhan halk dansları toplulukları ile halk oyunları ekipleri gösterilerde bulundu. Bugün ise Anadolu Medeniyetler Müzesi’nden Mustafa Metin Çayırhan’da bulunan Kayıp Kent Juliapolis ile ilgili sunum yapacak. Festival, Coşkun Sabah’ın vereceği konser ile son bulacak.

Nallıhan Festivalini Aks Tv Canlı Yayınlıyor.İşte Nallıhan Festivalinden Aks Tv'nin çektği görüntüler, Beypazarı Haber Tv Farkıyla.
YORUMLAR

Güncel Kategorisine Ait Diğer Haberler

BEYPAZARI KÖY CAMİLERİNDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ Beypazarı SGM Müdürü Ergül Bayar Cenabı Hakka Yürüdü 496 kişi arttık Mehmet Ay Tebrik Beypazarı Depelarkası Köylerini Kalkındırma Yaşatma ve Dayanışma Derneği Sinebükü HES Arifiye-Sican 3'üncü Köprüye (Başakşehre kadar) Bağlanacak mı? Nallıhan Kuş Cenneti Yeni Araçların Tanıtımında Belediye Başkan Adayı Mehmet AY bayramlaşma merasimlerine katıldı. Bayram Tebriği
KÖŞE YAZARLARI
Arşivde Haber Ara

VİDEO HABERLER
Beypazarı’nda Yetişen Antepfıstığı Şaşırtıyor
Beypazarı'nda yetiştirilen antepfıstığı, lezzeti ve yüksek verimi ile şaşırtıyor.

İstatistiklerRSS © 2009 Beypazarı Haber Tv | Beypazarı Haberleri
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Nevresim Takımları | Avize Modelleri | Saç Ekimi | Kepçe Kulak Ameliyatı | Karın Germe | Burun Estetiği