...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Hamzalar Mahallesi Toplu İftar Yaptı

22 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 535 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Hamzalar Mahallesi Toplu İftar Yaptı

toplu iftar beypazariBeypazarı’nda Kurtuluş Mahallesi ile Hamzalar Şair Fuzuli Sokak sakinleri, eskilerde kalan Anadolu geleneğini yaşatmaya çalışıyor

Ramazan ayı boyunca her akşam travih namazı sonrası sokakta buluşup semaverlerde demlenen çaylarını içen vatandaşlar, koyu sohbetler yapıyorlar. Sokak sakinleri, bir ramazan akşamı da aynı sokakta, yer sofrasında topluca iftarlarını açıyor.

Şair Fuzuli Sokak’ta bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen sokakta sofra kurulup topluca iftar açma programının öncüleri ise Tayyar (65) ve eşi Saniye Başaran (63), Bayram Ayık (63), Selahattin Arslan (53), Salim Uzunoğlu (45) oldu. 90 kişinin katılımı ile açılan iftarda, kazanlarda pişirilen çorba, mumbar içi, salata, karpuz ve tatlı yenildi. İftar sonrası ise akşam namazı kılındı. Daha sonra semaverlerde pişirilen çaylar ise Tayyar Başaran ve Bayram Ayık tarafından servis yapıldı.

Şair Fuzuli Sokak sakinleri, 3 yıl önce Ramazan ayında başlattıkları etkinliği bu yıl da sürdürdüklerini belirterek, şunları söylediler.

Ramazan ayı boyunca tüm komşular olarak aynı sokakta buluşup, çaylarımızı içip, sohbetlerimizi yapıyoruz. Teravih namazı vakti gelince camiye giderek namazlarımızı kılıyor, sonra tekrar sokağımıza gelerek çayla beraber sohbetlerimize devam ediyoruz. Ramazan ayı içinde bir akşam da aramızda para toplayıp, toplu iftar açıyoruz. Bu etkinliğimizi gelecek yıllarda da devam ettireceğiz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika