...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

İdrar Kaçırma Tedavisi ve Yapay Sfinkter Ameliyatı Nasıl Yapılır?

13 Kasım 2018 Tarihinde Yayınlandı 221 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Sağlık»İdrar Kaçırma Tedavisi ve Yapay Sfinkter Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu sayfada İdrar Kaçırma Tedavisi hakkında bilgilere yer verilmiştir. İdrar Kaçırma Tedavisi, fiyatları, sebepleri gibi konular üzerinde durulmuştur.

İdrar Kaçırma Nedenleri 

İdrar Kaçırma Tedavisi, mesanenin aşırı çalışması sonucu gelişen idrar kaçırma probleminin altında bünyesel ve ya çevresel etkiler yatmaktadır. Bu alanda yapılan tıbbi araştırmalar idrar kaçırma tedavisi ile alakalı farklı arayışları beraberinde getirmiştir.  Bu nedenler üriner sistem rahatsızlıklarına bağlı nedenler, kadınlarda doğum ve kadın hastalıklarının komplikasyonları, erkeklerde üreme sisteminde yaşanan rahatsızlıklar, üşütme, yaş, şişmanlık, doğum, ani korku ve ya daha önceden geçirilmiş hastalıklar, mesanedeki sıkıntılar olarak idrar kaçırma nedenleri olarak sayılmaktadır. Rahatsızlığa sebebi tespit edildikten sonra uzmanlar tarafından idrar kaçırma tedavisi aşamasına geçilir. Tedavi esnasında hastadan idrara çıkma alışkanlığını etkileyecek bir takım faaliyetler istenir. Bu alışkanlıklar idrar kaçırma tedavisi için son derece önemlidir. Bunlardan farklı olarak idrar kaçırma hangi yaşlarda ortaya çıkar? Sorusu da bilinmesi gereken konulardandır.

İdrar Kaçırma Tedavi Yöntemleri

İlk olarak hastadan idrar kaçırma tedavisi başlangıç aşamasında  fazla su tüketmek yerine, yeterli su tüketimi ile vücut elektroliz dengesini düzenlemesine yardımcı olması istenir. Özellikle akşam saatlerinde aşırı sıvı gıda ve ya sulu gıda tüketiminden kaçınmak idrar kaçırma tedavisi ve rahatsızlığı tetikleyici ağır kaldırma, üşütme ve ani heyecan gibi durumlardan uzak durmak gerekir. Baharatlı yiyecek tüketiminin azaltılması ve içki sigara gibi zararlı alışkanlıkların bırakılması idrar kaçırma tedavisi için önemlidir.

Gelişen teknolojik imkanlar herhangi bir cerrahi girişime gerek kalmadan kalıcı bir şekilde idrar kaçırma tedavisi açısından son derece kolaylık sağlamaktadır. Tedaviye başladığınızda uzmanınız size aşama aşama yapmanız gerekenler ile alakalı  direktif vermektedir. Bu anlamda farklı idrar kaçırma tedavisi tekniklerini sıralamak gerekirse bunlar arasında; kegel egzersizi, vaginal ağırlık kullanma, pelvik tabanına elektriksel stimilasyon şeklinde sayılabilir.

Detaylı bilgi ve daha fazlası için https://www.idrarkacirma.net/iletisim sitesini mutlaka ziyaret edin.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika