...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1966 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

İki Hızlı Tren İstasyonundan Biri Beypazarı’na !

21 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 2.069 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»İki Hızlı Tren İstasyonundan Biri Beypazarı’na !

PROJEYİ HAZIRLAYAN YETKİLİLER HALK TOPLANTISI YAPTI 2.HIZLI TREN İSTASYONU BEYPAZARI’NA YAPILACAK !

Ankara İstanbul arasını 1.5 saate indirecek olan hızlı tren projesi kapsamında sadece 2 istasyon olacak. Bunlardan birinin Beypazarı’nda diğerinin de Sakarya Merkezde  olacağı bildirildi.

beypazarı hızlı trenDenizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Ankara, Bolu, Sakarya ve Kocaeli sınırları içerisinde yapılması planlanan “Sincan-Çayırhan-İstanbul Demiryolu Ankara Kocaeli Kesimi’ projesi ile ilgili olarak Sakarya’da Halk Toplantısı yapıldı.

Projenin ÇED Raporunu hazırlayan MGS firmasının Çevre Mühendisi Özgür Özkan, Ankara istanbul arası bir buçuk saate indirecek olan Hızlı Tren projesinde sadece 2 istasyon olacağını ve bunlardan birinin Beypazarı’nda olacağını belirtti. Sakarya AKM’de yapılan toplantıya mahalle ve köy muhtarlarının yanı sıra çevre kuruluşlarının da temsilcileri katıldı.

Programda ÇED raporunu hazırlayan firma olan MGS Proje Şir keti nden çevre mühendisi Özgür Özkan, proje hakkında bilgiler verdi. Hızlı tren hattının 67.5 kilometrelik kısmının Sakarya il sınırlarından geçeceğini anlatan Özkan” Bu hat boyunca Ankara’dan Kocaeli’ne kadar sadece 2 istasyon olacak. Bunlardan biri Beypazan diğeri ise Sakarya. Bu konuda bize en büyük tepkiyi Kocaelililer gösterdi. Ancak Hızlı Tren projesinde trenin istasyona girmeden 10 dakika önce yavaşlaması gerekiyor. Saatte 350 kilometre hızla hareket edecek olan tren, Ankara istanbul arasını bir buçuk saate indirecek. Bu yüzden hatta sadece 2 istasyon planlandı” dedi.

Hızlı Trenin Sapanca Golünün 15 kilometre kuzeyinden geçeceğini Doğalgaz Çevrim santralinin ise 4 kilometre güneyinden geçeceğini aktaran Özkan; “Bu projemiz şu anda fizibilite aşamasında. Hat güzergahında bütün alanlar detaylıca incelendi. Hatta baraj alanına girdiği icin proje değiştirildi. Yerleşim yerlerine girmeden, tarım arazilerinden, ormanlardan ve meralardan hattımıza geçireceğiz. Hat boyunca 22 adet köprü ve viyadük, 50 adet tünel, 403 adet de alt ve üst geçit yapılacak. Hızlı tren hattı olduğu için kıvrımlar yapamıyoruz” dedi. Projenin başlayabilmesi için en az 4-5 sene olduğunu kaydeden Özkan, katılımcıların sorularını da cevapladı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Aysegul
30 Kasım 2018 - 13:11

Ve hala olamadi

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika