...
TSK Mehmetçik Vakfı
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1563 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İkinci Kapadokya

28 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 86 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»İkinci Kapadokya

ikinci kapadokyaFrig uygarlığının hüküm sürdüğü Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya illeri arasındaki bölgede yer alan ve “İkinci Kapadokya” olarak adlandırılan Frig Vadisi’ndeki antik yürüyüş yolları yerli ve yabancı turistler için yatırımcı bekliyor.

Frig Uygarlığı’nın hüküm sürdüğü Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya illeri arasındaki bölgede yer alan ve “İkinci Kapadokya” olarak adlandırılan Frig Vadisi’ndeki antik yürüyüş yolları yerli ve yabancı turistler için yatırımcı bekliyor. Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Frigya Uygarlığı’nın, Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Ankara arasındaki topraklarda uzun süren bir hakimiyet sürdürdüğünü belirterek, Frig Vadisi’nin öneminin son yıllarda giderek daha çok anlaşıldığını kaydetti. Frig Yolu’nun turistler için gezi güzergahında bulunduğunu ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

BACASIZ SANAYİ

“Frig Yolu ile ilgili turizme yönelik bütün planlarımızı yaptık. Yaklaşık 400 kilometreyi iyi bir şekilde elden geçirerek, tanıtım ve yön levhaları, alt yapı hizmetleri, yolların iyileştirilmesi ve iyi tanıtım yapılması için çalışıyoruz. Öncelikle buraya dikkati çekmek, akabinde de gelecek olan ziyaretçilerin burada daha çok zaman geçirmelerini sağlayacak kalıcı tesisler sağlayıp ilimiz turizm potansiyelini artırmayı hedefliyoruz. İnsanlarımız bacasız sanayi olan turizmden daha fazla pay almaya başlayacak. Bu coğrafya adeta ‘İkinci Kapadokya’dır”

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika