...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadına Şiddeti Mahallede Çözelim!

08 Şubat 2015 Tarihinde Yayınlandı 218 Kez Okundu
Ana Sayfa » Köşe Yazıları»Kadına Şiddeti Mahallede Çözelim!

kadina siddetKadına yönelik şiddet karşısında ilgisiz, tepkisizlik yerine ortak duyarlılık oluşturarak, organize olarak çözüm üreterek geleceğe güvenle bakabilir, toplumsal barış ve huzuru sağlayabiliriz.

Kadına yönelik şiddet sorunu toplum temelli sosyal hizmet organizasyon ve kurumlarla yeniden oluşturarak mutlu aile, güvenli toplum yapısı içinde çözüm üretilir.

AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın İsmet Uçma “Mahallenin namusu var. Saygın akil insanlar var. Kadına Şiddette butondan önce bunlar devreye girsin” diyerek şiddetin önlenmesinde toplumun koruyucu ve önleyici rolüne vurgu yapmıştır.

Çözüm sürecine uzman profesyonellerden oluşturulan kadrolar yanı sıra gönüllü, sivil toplum kuruluşları katılarak işbirliği ve eşgüdüm içerisinde toplumda sorumluluk duygusu, vatandaşlık bilincini geliştirerek ancak şiddet sorunu çözülebilir.

Kadına yönelik sosyal hizmette, toplumun katılımını esas alınmalıdır. Toplum temelli sosyal hizmet uygulamalarının merkezinde, insan vardır.

Toplum temelli sosyal hizmetin stratejisi, sosyal sorunlar ortaya çıktıktan sonra değil oluşmadan kadına yönelik sosyal hizmet projeleri ile oluşturmalıdır. Vatandaşlara sosyal sorun ortaya çıkmadan rehberlik, danışmanlık hizmetleriyle sağlıklı, mutlu ve huzurlu hayatın yaşanmasında öncülük etmelidir.

Böylece insanın ve toplumun inşasında, sosyal refah düzeyinin gelişiminde katkı sunmalıdır.

Fatih Kılıçarslan/Sosyal Hizmet Uzmanı/Aileder Yönetim Kurulu Başkanı

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika