...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kanal D Doktorum Beypazarılı Ömrüye’ye Umut Işığı Oldu

26 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 1.340 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Kanal D Doktorum Beypazarılı Ömrüye’ye Umut Işığı Oldu

kanal d doktorum omruye simsek (3)Beypazarı’nda yaşayan doğuştan yürüme engelli 28 Yaşındaki Ömrüye Şimşek kendi ayaklarının üstünde durmak istediğini belirterek Kanal D de yayınlanan Doktorum programına başvurdu.

Kanal D Doktorum programına başvurarak yürümek istediğini belirten Ömrüye Şimşek’i kabul eden program ekibi Beypazarı’na gelerek Ömrüye Şimşek’i annesi ile birlikte önce muayenehanesi Ankara’da bulunan Nöroloji Uzmanı Prof.Dr. Ersin Tan’a götürerek muayene ettirdi.Daha sonra İstanbul’daki Kanal D stüdyolarında programa katılan Ömrüye Şimşek, bugün sabah Canlı yayınlanan Doktorum programında ekrana geldi.

Doğuştan yürüme engelli olan Ömrüye Şimşek’in annesi Ruhiye Şimşek kızını İlkokul, Ortaokul ve Liseye önceleri sırtında sonra tekerlekli sandalye ile götürdüğünü ve zorluklara rağmen okuttuğunu belirtti.Ruhiye Şimşek “Ömrüye’nin öğretmenleri kızımın başarılı olduğunu söyleyerek okutmamı istediler.Ancak abisininde hasta olması sebebiyle Üniversite’ye onu bırakıp gitmek istemedi.” dedi.

Ömrüye Şimşek katıldığı programda çok sağlıklı yürüyemese bile ayaklarının üzerinde durmak istediğini söyledi.Kendisini muayene eden Prof.Dr.Ersin Tan Ömrüye’nin omurgasında eğrilik, bacaklarında güç kaybı ve kollarında da problem olduğunu ancak ellerinden geleni yaparak tüm imkanlarını kullanacaklarını, çok sağlıklı olmasa bile yaşam kalitesini artırabileceklerini ifade etti. Beypazarı’nda yaşayan Ömrüye Şimşek için detaylı tetkikler yapılarak tedavi süreci başlatılacak.

(Beypazarı 06 Sitemizde yayınlanan haberler izin vermediğimiz halde, çalınmak suretiyle başka haber sitelerinde yayınlanmaktadır. Bu haberin diğer Beypazarı Haber sitelerinde görülmesi durumunda takdiri sizlere bırakıyoruz.)

kanal d doktorum omruye simsek (2)

kanal d doktorum omruye simsek (1)

kanal d doktorum omruye simsek

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika