...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KARAŞARLILAR KARAKOLUNU GERİ İSTİYOR !

09 Şubat 2016 Tarihinde Yayınlandı 2.616 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»KARAŞARLILAR KARAKOLUNU GERİ İSTİYOR !

Beypazarı’na 30 kilometre, Ankara’ya 130 Kilometre mesafede olan Karaşar Mahallesi sakinleri artan hırsızlık olayları ile baş edemediklerini belirtiyor.

karasarlilar karakolunu geri istiyorKaraşar’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen hırsızlık olayında 6 eve girildiği, evlerden lcd televizyonlar, elektronik eşyalar, kesim motorları gibi eşyaların yanı sıra tereyağ, kavurma, konserve gibi gıdaların bile çalındığı ifade ediliyor.

Beypazarı Karaşar Mahallesi’nde sık sık yaşanan hırsızlık olaylarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Mahalle statüsüne geçtiklerinden bu yana sahipsiz kaldıklarını ifade eden Karaşar halkı, “Ulaşım sıkıntımız büyük, bunun yanı sıra da hırsızlık olayları ile baş edemez hale geldik. Geçtiğimiz günlerde yine dışarda olan vatandaşlarımızın evlerine girildi. Tek geçim kaynağımız hayvancılık ve hayvanlarımız çalınmaya başladı. Bir ineğimiz, danamız çalındığında emeklerimiz heba oluyor. Hırsızlar yakalan sa da biz kaybımızla kalıyoruz. Jandarma karakolumuz varken bu tür olaylara cesaret edilemiyordu. Biz kendimizi güvende hissetmiyoruz. Hemen yanı başımızda Köseler ve Saray Mahalleleri de aynı sıkıntıları yaşıyor” diyor.

Hayvancılıkla uğraşan mahalle halkı ” Önceden hayvanlarımızı rahatça araziye salıyorduk. Başında durmamız bile gerekmiyordu. Ama şimdi başlarından ayrılamıyoruz. Kazancımız sınırlı çoban tutacak durumda değiliz. Karakol gitti perişan olduk. Böyle giderse biz bu işi yürütemeyeceğiz.” diyor.

KAYA GÜNEŞ – İHA

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook620Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika