...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

KAS ERİMELERİNE ALINACAK TEDBİRLER VE GLUTAMİN KULLANIMI

08 Kasım 2016 Tarihinde Yayınlandı 276 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Sağlık»KAS ERİMELERİNE ALINACAK TEDBİRLER VE GLUTAMİN KULLANIMI

Spor yapma, her insanın farklı amaçlarla kullandığı aktivitelerin başında yer alır. Kimi insan kilo alıp vermek, kimi insan ise formda kalmak için spor yapabilir. Bu gibi farklı etkileri bulabileceğiniz sportif faaliyetlerde dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır.

33-saglikli-yasamSportif faaliyetlerde bazı sporcular daha fazla enerjiye ihtiyaç duyabilir. Hem bu enerjilerin kazanılması, hem kas kayıplarının önüne geçilmesi hem de daha belirgin kas yapısına sahip olmak için bir takım besin takviyeleri alınabilir. Bu besin takviyeleri istenilen düzeyde alınmadığı zamanlar yorgunluk başta olmak üzere kas kaybı gibi sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Vücudun ihtiyacı olan amino asitler çeşitli yollarla temin edilebiliyor. Et, peynir, ıspanak gibi yiyeceklerde yer alan amino asitlerin en önemlisi ise Glutamin olarak dikkat çekiyor. İmmün sistemini destekleyen, sinir ve gastroinsterninal sistemi destekleyen glutamin, organizmada en çok rastlanan amino asitlerin başında geliyor. Protein sentezi ve kaş gelişimini tetikleyen önemli yapısıyla dikkat çeken Glutamin, fiziksel olarak gerçekleşecek sportif faaliyetlerin sonrasında yenilenme ve iyileşme sürecine katkı sağlayacak aynı zaman da enfeksiyonların önlenmesini destekleyecektir. Bağışıklık sisteminde meydana gelecek bir takım eksiklikler aşırı fiziksel aktiviteler sonrası ortaya çıkabilecek travmalara yol açabilmektedir. Hasarlı dokuların onarımı ve hayati organların çalışmasını sürdürebilmesi için gerekli olan azot elementi ise en çok ihtiyaç duyulan etkendir. Bu element glutamin temelli olduğundan vücudun ihtiyaçlarını karşılamak en doğal görev olacaktır. Yoğun geçen antrenman sonrası glutamin miktarında düşüşler gözlenebilir. Bunun sonucunda ise kas kayıpları ortaya çıkar. Hücreler arası bölgeye su alımını arttıran ve protein sentezini, kas oluşumunu ve kas gelişimini tetikleyen glutamin, antrenman sonrasında kullanılması ile bu gelişmelere katkı sağlamasıyla bilinir. Vücutta yağ artışına neden olmadan direkt olarak kasları etkileyen bu amino asit vücudun ihtiyaç duyduğundan daha fazlasını talep edebilir. Glutamin destekli ürünler sporcular tarafından sıklıkla tercih edilebilir bir hale dönüşmüştür.

KULLANIMI

Spor sonrası ortaya çıkabilecek kas erimelerini hızlı bir şekilde iyileştirecek bu glutamin bakımından zengin ürünler, kas kütlesi kazanmaya yardımcı olduğu gibi kaslarda ki iyileşme sürecini de etkiler. Glikoneojeneze destek olur ve Nörotransmiterler ile beyin için yakıt olarak kullanılan maddelerin öncülüğünü yapar. Bağışıklık sisteminde ortaya çıkabilecek fonksiyonların tetiklenmesi, yaraların iyileşmesi ve antioksidan özellikleri sayesinde önemli ürünler olarak sporcular tarafından tercih edilir.

DİKKAT

Glutamin bakımından zengin olan bazı ürünler karaciğer rahatsızlıkları, şizofreni, mani gibi hastalıklara sahip olan kişilerde nöbet geçirme riskini tetikleyebilir. Bazı kişilerde tedavi ile çakışan ve semptomları ağırlaştırabilen etkisiyle istenmeyen durumları ortaya çıkabilir.

HANGİ ÜRÜNÜ KULLANMALIYIM

Glutamin ihtiyacınızı karşılamak için tercih edeceğiniz pek çok ürün bulunuyor. Sporcuların aktif olarak kullandıkları bu ürünler arasında Dymatize ürünleri özel bir yere sahip.

 

1994 yılından itibaren yüksek kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayan Dymatıze sektörde liderliği eline almış bulunuyor. Özellikle dünya çapında fitness ve vücut geliştirme gibi spor dallarında adından sıkça söz ettiren bu firma, insan sağlığına zararsız en yüksek verimi alabileceğiniz ürünleri piyasaya sunuyor. Dymatize ürünleri etkinliği kanıtlanmış ürünler olarak dikkat çekiyor. 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren bu firma, dünya çapında en çok satan hidrolize protein tozu olarak biliniyor. Firma, fitness otoriteleri tarafından bir çok kez ödüle layık görülmüştür.

DYMATİZE ÜRÜNLERİ TEMİNİ

Dymatize ürünlerini en iyi şekilde temin edebileceğiniz Fitbull, hazır stok garantisi ve uygun fiyatlar ile size hizmet verecektir. Bu ürünler sayesinde spor anlamında istediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz son derece kolay olacaktır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika