...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1579 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KAYMAKAM EKİNCİ SURİYELİ AİLELERLE TOPLANTI YAPTI

21 Ağustos 2017 Tarihinde Yayınlandı 537 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»KAYMAKAM EKİNCİ SURİYELİ AİLELERLE TOPLANTI YAPTI

Beypazarı Kaymakamı  Kadir Ekinci, İlçede ikamet eden Suriyeli aileler ile bir araya gelerek, kamu düzeni, asayiş ,sağlık,eğitim ve huzur konulu bir istişare toplantısı yaptı.

Bugün Saat: 19.30’da Halkevi’nde gerçekleşen istişare toplantısına; Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci,  İlçe Emniyet Müdürü Atilla Yaşar, İlçe Jandarma Komutanı Nurullah Erdoğan, birim amirleri ve mahalle muhtarları katıldılar.

Kaymakam Ekinci, Suriyeli aileler ile tercüman aracılığıyla sohbet ortamında görüşme yaptı.

Suriyeli kardeşlerimizin önemli bir kitlesine ev sahipliği yapılarak bir ensar misali birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur ve esenlik içerisinde yaşanıldığını ifade eden ilçe Kaymakamı Kadir Ekinci, barış ve hoşgörünün merkezi olan güzide İlçemizde, bugüne kadar var olan barış, kardeşlik ve dayanışma ikliminin, bugünden sonra da artarak devamının tesis edilmesi ve kamu düzeninin devamlılığının sağlanması noktasında ortak bir çaba sarf edilmesi gerektiğini ifade etti.

Suriyeli mültecilerin genel sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunan Kaymakam Ekinci, nüfus kayıt beyanları, araçların kayıt altına alınması, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi birçok konuda eksikliklerin giderilmesi ve ülkemizdeki yasal düzenlemeler doğrultusunda gereken iş ve işlemlerin gecikmeye mahal verilmeden yerine getirilmesi konusunda tavsiyelerini dile getirdi.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika