...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

KEŞFEDİLMEMİŞ HAZİNE EĞRİOVA YAYLASI

30 Nisan 2014 Tarihinde Yayınlandı 587 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»KEŞFEDİLMEMİŞ HAZİNE EĞRİOVA YAYLASI

egriova yaylasiBaşkente 150 kilometre uzaklıktaki Eğriova Yaylası, keşfedilmemiş bir hazine gibi baharın tüm güzelliklerini sergiliyor

Ankara’nın hemen yanı başında denebilecek kadar mesafede, Beypazarı’na 50 kilometre uzaklıktaki yayla, kalabalık şehir stresinden kurtulup kısa süreliğine de olsa nefes alınabilecek yerler arasında yer alıyor.

Karaşar Mahallesi’nden, 25 kilometrelik kısmı stabilize olan yoldan ulaşılabilen yayla, göl ve ormandaki doğal yapısıyla izcilik faaliyetleri, doğa sporları, doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık çalışmalarına imkan sağlıyor.

Ankara’nın turizm merkezi olmaya aday gösterilen Eğriova Yaylası’nın, bin 600 metre rakımlı alanlarında sarı çam, kara çam ve köknar ağaçlarından oluşan ormanlık alanlar seyri doyumsuz bir güzellik sunuyor.
Ahşap evlerin farklı bir güzellik kattığı yayladaki gölde, alabalık, çay balığı ve kadife balığı avlanabiliyor. Gölde, kano ile gezinti de mümkün.

Bol okjisenle ciğerlerini doldurmak için ormanlık parkurlarda yürüyüş de yapabiliyor.Yaylada, ziyaretçilerin konaklama ve gezmesine imkan sağlayacak yeni tesislerin yapılması için ihalelerin de yapıldığı öğrenildi.

egriova yaylasi karasar

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika