...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Keskin’de 10 Gündür Sular Yok

07 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 371 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Sağlık»Keskin’de 10 Gündür Sular Yok

sular yokKırıkkale’nin 10 bin nüfuslu Keskin Belediyesi’nin BEDAŞ’a olan 1 milyon TL’lik borcu nedeniyle elektriği kesildi. Elektriğin kesilmesi nedeniyle ilçeye su pompalanamayınca halk susuz kaldı. Halk 10 gündür içme suyunu kuyulardan ve mahallelerde bulunan çeşmelerden temin ediyor. İlçede ishal vakalarının görülmeye başladığı öğrenildi.

İçme suyunu tankerler ile köylerden temin etmeye çalıştıklarını ifade eden vatandaşlardan Ali Bozkurt, su kesintisi yüzünden ilçeyi pislik götürmeye başladığını ifade etti. Taşıma su ile evin ihtiyacını karşıladıklarını anlatan ev hanımı Habibe Keskinkaya da “Nereye kadar taşıma suyu ile evin ihtiyacı karşılanır. Çocuklarda hastalıklar baş göstermeye başladı. Çamaşırları ve bulaşıkları çeşmelerde soğuk suyla yıkıyoruz. Ankara bir adım ötede, sesimizi duyan yok mu” diye konuştu. Emine Türkan da yetkililerden sorunun çözülmesini istedi.

PARA YATMADAN ELEKTRİK VERMİYORLAR

Keskin Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Dağ ise BEDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketi’ne olan borçları nedeniyle elektriklerin kesildiğini belirtti. Dağ, “BEDAŞ yetkilileri ile görüşmelerimde 1 milyon TL’lik borcun yatırılması gerektiğini, bu para yatmadan elektriği veremeyeceklerini bildirdiler. İlçe olarak zor durumdayız. Vatandaşlarımız su ihtiyaçlarını mahalle aralarındaki ve çevrede bulunan eski çeşmelerden temin ediyorlar” dedi.

BELEDİYENİN GELİRİ DÜŞÜK

Başkan Yardımcısı Dağ, daha önceden de elektriklerinin çeşitli defalar kesildiğini, şirkete verdikleri taahhüt karşılığı açtırdıklarını, ancak ödeme yapamadıkları için elektriğin yeniden kesildiğini söyledi. Belediye gelirinin düşük olduğunu, İller Bankası’ndan gelen paranın personel maaşları ile diğer giderleri zor karşıladığını kaydeden Dağ, belediyenin geçmiş yıllara ait borçları nedeniyle sıkıntıda olduklarını dile getirdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika