...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Kızılay Kan Bağışı Tırı Beypazarılı Bağışçıları Bekliyor

21 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 959 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Kızılay Kan Bağışı Tırı Beypazarılı Bağışçıları Bekliyor

ahmet kavas (Small)Kızılay Kan Merkezi Kan Bağışı Tırı Bankalar Caddesi Atatürk Parkı yanında Beypazarılı bağışçıları bekliyor.

İlçenin yoğun günlerinden biri olan Çarşamba sabahı bağışçılara kapılarını açan Kızılay’a ait tır bu gün de akşama kadar kan toplayacak.Senenin belirli zamanlarında ilçemize gelerek kan toplayan kızılay tırı dün Beypazarılı kan bağışçılarından yoğun ilgi gördü.

Kızılay Beypazarı Şube Başkanı Ahmet Kavas  “Kızılayın yıllık 1.400.000 ünite kan bağışına ihtiyacı var. Bunun ancak yüzde 45’ini bağış yoluyla karşılayabiliyor. Halkımızın daha çok kan bağışında bulunmasını istiyoruz. 18-65 yaş arası önemli bir problemi bulunmayan ve vücut ağırlığı 50 kgın üzerinde olan ve bağışta bulunmak isteyen herkes kan verebilir. Bağışlar arasında üç ay arayla senede dört kez kan bağışlanabilir. Kan verme süresi yaklaşık yarım saattir.Bugün Kızılay Kan Bağışı tırı ilçemizde kan topluyor.Bu tır 2 gün boyunca ilçemizde, perşembe günü de kan almaya devam edecek. Beypazarılıların gerekli duyarlılığı göstererek kan bağışında bulunacaklarını bizlere yardımcı olacaklarını ümit ediyorum.Tüm Beypazarılıları destek olmaya kan bağışlamaya bekliyoruz” dedi.

Kan Vermenin Faydaları

  • Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.
  • Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
  • Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
  • Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.
  • Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
  • Kan bağışçısı her kan verdiğinde: AIDS , Hepatit B , Hepatit C , Sifiliz  Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.
  • Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.

kizilay kan bagisi beypazari

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika