...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Köpek Maması Tercihi Yaparken Bilinmesi Gerekenler

18 Nisan 2017 Tarihinde Yayınlandı 9 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»Köpek Maması Tercihi Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Evcil köpeğinizin doğru beslenebilmesi ve sağlığı açısından köpek maması seçimi önemli bir konudur. Köpeğin şeker içeren besinlerden, peynir, süt, soğan, üzüm gibi yiyeceklerin yanı sıra cips ve çerez gibi yiyeceklerden de uzak tutulması ve sadece onun için üretilmiş kuru ve yaş köpek mamalar ile beslenmesi gerekir. Köpeklerin sağlıklı beslenmesi için üretilmiş birçok kuru ve yaş köpek maması çeşidi arasından onun damak zevkine uygun mamayı belirleyebilirsiniz.

 

Köpek mamaları A, D, B1 gibi vitaminlerin yanı sıra kalsiyum, magnezyum, fosfor, iyot, demir gibi mineraller bakımından zengin besinlerdir. Köpekler için üretilmiş köpek mamalarında onların gelişiminde önem taşıyan etkili doğal takviyelere de yer verilmektedir. Bu tercihi yaparken de köpek maması fiyatları arasında karşılaştırma yapmak yerine, mama paketleri arasında köpeğiniz için en uygun içeriği karşılaştırmanız her zaman için daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

Yaş ve ırk faktörü

 

Köpek maması seçimini belirleyen en önemli konular köpeğin ırkı ve yaşıdır. Sahipleneceğiniz köpek bir yavru köpekse onun gelişimini destekleyecek mamalara yönelmeniz en doğrusudur. Yetişkin bir köpeğiniz varsa, seçeceğiniz köpek maması köpeğin tüm gelişimini destekleyecek, kas ve kemik sağlığını, diş, sağlığını koruyacak içerikte olmalı. Yaşlı köpek mamaları ise daha düşük kalorilidir ve köpeğin kolay hazmedebileceği özelliktedir.

 

Küçük, orta ve büyük ırk köpekler için özel olarak üretilmiş ırk mamaları arasından köpeğinize uygun olanı belirlemeniz gerekir. Irka bağlı seçim yapmanın nedeni ise; bir ırkın yatkınlığı olan sağlık sorunlarına karşı destekleyici özellikte olmalarıdır. Örneğin; köpeğinizde kilo problemi varsa ya da ırk özelliklerinde obeziteye yatkınlık varsa düşük kalorili light mamalar onun için daha uygundur. Eğer köpeğinizin alerjisi varsa hipoalerjenik bir kuru köpek maması tercih edebilirsiniz. Sindirim problemleri yaşıyan ya da bu tip sorunlara yatkın bir köpeğiniz varsa bu köpeğinize özel olarak üretilmiş kuru köpek maması seçmenizde yarar var.

 

Köpeğinizin ırkına göre mama seçimi yaparken veteriner hekimden yardım alabilir, onun yatkınlığı olduğu sağlık sorunlarını öğrenebilirsiniz. Köpeğiniz için en doğru yaş ve kuru köpek maması tercihini yapabilmek için kaliteli köpek maması üreten markaları bir arada sunan online pet shop alışveriş sitesi petzimo.com’da en ideal mama çeşitlerini bulabilirsiniz.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika