...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Köyden indim şehire

19 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 295 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Köyden indim şehire

100 yıl öncesindeki köy hayatını yaşatmayı amaçlayan proje kapsamında, Anadolu’nun bir köyünden sökülen köy kahvehanesi, Altındağ’daki Köy Park’ta yeniden kuruldu.

köyparkAltındağ Belediyesi, Köy Park Açık Hava Müzesi’ndeki çalışmalarını sürdürüyor. 100 yıl öncesinin köy hayatının yaşatılacağı Köy Park’ın camisi, çamaşırhanesi, ahşap evleri, yel ve su değirmeninden sonra köy kahvesi de köyün içindeki yerini aldı. Anadolu’nun bir köyünden sökülen ve Altındağ’da parçaları tekrar bir araya getirilerek yeniden kurulan köy kahvehanesi, Köy Park Projesi’ne canlılık kazandırdı.

Köy Park’ta hayvancılık ve tarım da yapılacağını belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Çocuklarımız burada köy hayatına tanıklık edecek. Buğdayın değirmende nasıl una dönüştüğünü burada görecekler. Köy fırınından alacakları ekmeğin tadını hiçbir zaman unutamayacaklar. Sütün, yoğurdun nasıl yapıldığını, doğal sebzelerin hangi aşamalardan geçerek üretildiğine burada şahit olacak” diyerek, Köy Park’ın Ankara için çok önemli bir proje olduğunun altını çizdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika