...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Köyden indim şehire

19 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 63 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Köyden indim şehire

100 yıl öncesindeki köy hayatını yaşatmayı amaçlayan proje kapsamında, Anadolu’nun bir köyünden sökülen köy kahvehanesi, Altındağ’daki Köy Park’ta yeniden kuruldu.

köyparkAltındağ Belediyesi, Köy Park Açık Hava Müzesi’ndeki çalışmalarını sürdürüyor. 100 yıl öncesinin köy hayatının yaşatılacağı Köy Park’ın camisi, çamaşırhanesi, ahşap evleri, yel ve su değirmeninden sonra köy kahvesi de köyün içindeki yerini aldı. Anadolu’nun bir köyünden sökülen ve Altındağ’da parçaları tekrar bir araya getirilerek yeniden kurulan köy kahvehanesi, Köy Park Projesi’ne canlılık kazandırdı.

Köy Park’ta hayvancılık ve tarım da yapılacağını belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Çocuklarımız burada köy hayatına tanıklık edecek. Buğdayın değirmende nasıl una dönüştüğünü burada görecekler. Köy fırınından alacakları ekmeğin tadını hiçbir zaman unutamayacaklar. Sütün, yoğurdun nasıl yapıldığını, doğal sebzelerin hangi aşamalardan geçerek üretildiğine burada şahit olacak” diyerek, Köy Park’ın Ankara için çok önemli bir proje olduğunun altını çizdi.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika