...
TSK Mehmetçik Vakfı
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1563 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KUŞ CENNETİ 4. FOTO SAFARİ 4-5 HAZİRAN’DA

18 Mayıs 2016 Tarihinde Yayınlandı 2.684 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»KUŞ CENNETİ 4. FOTO SAFARİ 4-5 HAZİRAN’DA

nallihan foto safariFotoğraf avcılığını yaygınlaştırmak, doğa koruma bilincini geliştirmek ve Nallıhan Kuş Cenneti’ndeki yaban hayatı ile doğal varlıkların ve peyzaj güzelliklerin fotoğraflar ile ölümsüzleştirilmesi amacıyla 4 – 5 Haziran 2016 tarihleri arasında ‘‘4. Fotoğraf Avcıları Rastgele Foto Safari Yarışması” düzenleniyor.

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından düzenlenen ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara Meclisi ve Doğa Koruma Vakfı tarafından desteklenen ayrıca Nallıhan Kaymakamlığı, Nallıhan Belediye Başkanlığı, Nallıhan Vakfı, Nallıhan Turizm Gönüllüleri Derneği, Davutoğlan Mahallesi Muhtarlığı ve Nallıhan Fotoğraf Tutkunları Derneği’nin katkıda bulunduğu foto safari etkinliği 4-5 Haziran 2016 tarihlerinde Nallıhan Kuş Cennetinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 4. sü yapılacak olan Foto Safari yarışması için Nallıhan Kuş Cenneti Gözlem Merkezi’nde Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ceylan, Nallıhan Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürü Erdem Karaağaç, Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Ankara İl Şube Müdürü Şahin Çılgın, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Ali Mutlu, Nallıhan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Fatih Lord’un katılımıyla bir toplantı düzenlenirken Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından düzenlenen Foto Safari Yarışması için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Yarışmaya katılımın ücretsiz olduğu belirtilirken geçmiş yıllarda olduğu gibi 4. Fotoğraf Avcıları Rastgele Foto Safari Yarışmasına ilginin oldukça fazla olması bekleniyor. Yaklaşık 200’e yakın kuş türü bulunduğu ve sulak, ağaçlık, bozkır ve jeolojik oluşum alanları ile çok çeşitli bir sahip olan Nallıhan Kuş Cenneti fotoğrafçılara bir kez daha mekan olurken 4-5 Haziran tarihleri arasında çekilen 50 fotoğraf ödüllendirilip sergilenecek.

Foto Safari 4 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da Nallıhan Kuş Cenneti Gözlem Merkezinde yapılacak törenle başlayacak ve 5 Haziran Pazar günü sona erecek. Yarışmada 1.lik ödülü 4000 TL 2.lik ödülü 3000 TL 3.lük ödülü ise 2000 TL. 5 adet mansiyona 1000’er TL ve sergilenmeye layık görülen 42 fotoğrafa ise Nallıhan İpek İğne Oyası hediye edileceği öğrenildi.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika