...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

KÜTÜPHANE HAFTASINI AHMET YILDIRIM’LA KUTLADILAR

02 Nisan 2016 Tarihinde Yayınlandı 1.471 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»KÜTÜPHANE HAFTASINI AHMET YILDIRIM’LA KUTLADILAR

Ankara Yenimahalle Şehit Aytaç Usta İlkokulu, yazar Ahmet Yıldırım’ı konuk etti.

ahmet yildirim yenimahalle (3) (Small)Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen söyleşi ve imza günü, okulun çok amaçlı salonunda yapıldı. Söyleşiye okul müdürü Hümeyra Akdoğan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, bir öğrencinin yazarın özgeçmişini okumasıyla başladı. İki öğrenci de yazarın şiirlerinden örnekler sundu.

Yıldırım, konuşmasına Şehit Aytaç İlkokulunda olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek başladı. Okul yönetimine ve programı düzenleyen öğretmenlere teşekkür etti. Okulda gördüğü Z Kütüphaneyi çok beğendiğini, kütüphaneye girer girmez okuma arzusuyla dolduğunu söyledi ve böyle bir güzelliği bu okula kazandıranları kutluyorum, dedi. Söyleşi, yazarın çocukluk anılarını paylaşımından sonra, soru cevaplarla devam etti.

Hayatlarında ilk defa bir yazarla karşılaşan öğrenciler, “Hikâyelerinizin konusu nerden aklınıza geliyor, ne ile yazıyorsunuz, yazdıklarınız nasıl kitap haline geliyor, en sevdiğiniz kitabınız hangisi?” gibi sorularla yazarlık ve kitaplarla ilgili meraklarını gidermeye çalıştılar. Daha sonra Yıldırım; Arkadaş, Mızıkçı ve Mevlana’dan Damlalar adlı kitaplarını imzaladı. Söyleşi, öğrencilerin yoğun ilgisi altında çektirilen hatıra fotoğrafları ve yazara sunulan teşekkür çiçeğiyle son buldu.

ahmet yildirim yenimahalle (2) (Small)

ahmet yildirim yenimahalle (1) (Small)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika