...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1580 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Macar Grup Beypazarı’nda Konser Verdi

28 Ekim 2014 Tarihinde Yayınlandı 88 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Macar Grup Beypazarı’nda Konser Verdi

MENTES TRİO (2)Ankara’da düzenlenen Macaristan tanıtım günleri kapsamında bir etkinlik de Beypazarı’nda gerçekleştirildi.

KAYA GÜNEŞ – İHA   | Ankara’nın tarihi ilçesi Beypazarı’nda bulunan Yaşayan Müze Macar müzik grubu Mentes Maskent Trio’yu ağırladı. Yaşayan Müze’nin davet ettiği gruba gerekli desteği ise Macaristan Balassi Ensititüsü ve Macaristan Büyükelçiliği sağladı.

Cumartesi günü gerçekleştirilen programda geleneksel Macar halk müziği ve Türk halk müziğinden ezgilere yer verildi. Macar ve Türk halk ezgilerinin buluşturulmak istendiği etkinlikte Macar gruba Beypazarı’ndan bir mahalli sanatçı eşlik etti. Mahalli sanatçı Beypazarı ve Ankara türküleri okudu. Macar ve Türk halk müziğinden örneklerin yer aldığı etkinlikte halk oyunlarına da yer verildi. Katılımcıların eşlik ettiği oyunlarla oldukça eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirildi.

Program boyunca grubun rehberliğini ise Ankara Üniversitesi Hungaroloji Bölümü Öğretim Üyesi Eva Eva Kincses –Nagy yaptı.

MENTES TRİO (1)

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika