...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Maden suyu “anne sütünü arttırıyor”

06 Ağustos 2014 Tarihinde Yayınlandı 473 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Sağlık»Maden suyu “anne sütünü arttırıyor”

maden_suyu_icmek_icin_bircok_nedeniniz_var_h1621Hamilelik döneminde anne adayları yeme ve içmelerine daha fazla dikkat eder. Anne adaylarının en sık sorduğu sorulardan birisi de gebelikte maden suyu içilir mi? Maden suyunun bebeğe bir zararı olur mu? Maden suyu içmek sağlıklı mı? Uzmanlar katkısız maden sularının içerisinde bol miktarda mineral bulunduğu için anne adaylarının maden suyu içmesinin faydalı olduğunu ve anne sütünü arttırdığını önemle vurguluyor…

“SODA İLE MADEN SUYU EŞDEĞER OLARAK ALGILANIYOR”

Gebelik döneminde maden suyunun çok önemli olduğunu belirten Beypazarı Doğal Maden Suyu Uzman Doktoru Mehmet Kundakçı: “Bazı besinler ya da içecekler gebelik döneminde tavsiye edilmez. Çünkü bazı besinler rahmin kasılmasına ya da düşük riskine sebep olmaktadır. Ülkemizde soda ile maden suyu eşdeğer olarak algılanmaktadır. Maden suyu, içerisinde bol miktarda mineral olan tamamen doğal bir içecek. Soda ise içilebilir özellikteki suya, yapay mineraller ve karbondioksit gazı eklenerek elde edilen yapay bir içecek. Gebelikte soda yerine maden suyu tüketilmelidir. Maden suları içerisinde doğal mineraller bulunur. Sodalarda ise koruyucu ya da tatlandırıcı maddeler bulunur.

ANNE SÜTÜNÜ ARTIRMAYA YARDIMCIDIR

İçeriğindeki mineraller sayesinde vücut dengesini sağlayan maden suyu böylelikle anne sütünü de arttırmaya yardımcı olur. Bebeklerin gelişimi için gereken minerallerin alımında maden suyu önemli bir rol oynamaktadır. Kemik ve diş gelişimi için maden suyunun içerisindeki kalsiyum, florür gibi mineraller önem arz etmektedir. Birçok besinde bir arada bulunmayan mineralleri tek seferde almanın en sağlıklı yolu, bebekler için de, mineral değeri yüksek olan maden suyu tüketmektir.

MADEN SUYU KANIN KIRMIZI HÜCRELERİNİN OKSİJENLENMESİNİ SAĞLAR

Vitamin ve diğer besinlerin vücuda yararlı olabilmesi için de minerallere ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca maden suyunun içeriğinde bulunan demir, hastalıklara karşı direnci artırır, yorgunluğu azaltır ve kanın kırmızı hücrelerinin oksijenlenmesini sağlar.

Yine içindeki kalsiyum da kemik ve dişlerin oluşmasında, sağlıklı olmasında son derece faydalıdır. Doğal maden sularında çözünmüş bulunan kalsiyum, magnezyum ve sodyum gibi ana mineraller, florür, iyot gibi eser elementler ve bikarbonat, sülfat gibi iyonların, bir dizi fizyolojik fonksiyonlar üzerine destekleyici etkileri ve birçok hastalıkların tedavisinde de olumlu etkileri tespit edilmiştir” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika