...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

MADEN SUYU PAZAR PAYINI ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

27 Temmuz 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.708 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»MADEN SUYU PAZAR PAYINI ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

Türkiye pazarının üçte birini elinde tutan Beypazarı Doğal Maden Suları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, en büyük hedeflerinin, daha çok ülkede, daha fazla pazar payıyla, Türk maden suyuna herkesin ulaşmasını sağlamak olduğunu söyledi

Bize öncelikle firma profilinizden bahsedebilir misiniz? Beypazarı Maden Suyu bugün kaç metrekarelik alanda, kaç çalışanla, ne kadarlık bir üretim kapasitesiyle çalışıyor?
Beypazarı Maden Suyu olarak 61 senedir sektördeyiz ve işimizin gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Maden suyu dolum tesisi olarak kalitemiz ve güvenilirliğimiz ile sektörde bir numarayız. Her zaman için kaliteyi bozmadan üretim yapmak birinci hedefimiz. Türkiye piyasasının 3’te 1’ine sahibiz. Türkiye’deki en yüksek dolum hızına sahip maden suyu şişeleme firmasıyız. Saatte 300 bin şişe maden suyu dolumu gerçekleştiriyoruz. Toplam 4 adet üretim hattımız var. Alman ve İtalyan marka makinalarda ISO 22000 ve 9001 belgeleri doğrultusunda üretimimizi gerçekleştiriyoruz. Tam otomasyon sistem de 85 çalışanla hizmet veriyoruz.

Maden suyu dendiğinde akla ilk gelen markalardan birisiniz ancak ürün gamınız çeşitli. Maden suyundan başka neler üretiyorsunuz?
Yaklaşık 2 yıllık bir Ar-Ge sürecinden sonra gazozumuzu piyasaya sunduk. Mevcutta bulunan ve meyve aromalı ürünlerimizi ürettiğimiz hattımızda gazoz çeşidimizi de üretiyoruz. Gazozumuz tüketicilerin beğenisini kazandı diyebiliriz. İçimi daha hafif ve daha az şekerli olduğu için kolaylıkla tüketilebiliyor. Beypazarı Maden Suyu Ar-Ge’si sonucunda, pazara yeni bir ürün sunulmadan önce müşteri talebine göre, damak zevkine uygun ve en doğru tat için birçok deneme yapılır. Doğru lezzet bulunduğunda ise kullanışlı ve yenilikçi ambalajlarda piyasaya sunulur. 1957 yılından bu yana aynı kaynakta şişelenen Beypazarı Maden Suyu’nun limon, elma, vişne, çilek, nar, mandalina, karpuz çilek ve C vitaminli limon aromalı maden suları şirketin yenilikçi anlayışının temsilcisi olan ürünlerdir.

Peki, bunlar dışında ürün gamınıza yeni bir çeşit ekleme planınız var mı?
Piyasadan gelen talepler doğrultusunda ürünlerimizi çeşitlendirmeye çalıyoruz. En son gazoz ve karpuz-çilek aromalı ürünlerimizi beğeniye sunduk.

Firmanız için 2018 yılı nasıl geçiyor? Yılın ilk yarısıyla ilgili değerlendirmenizi ve yılın son çeyreğinden beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?
Firmamıza hem fiziki olarak tesisler hem de insan kaynağı anlamında yatırım yapmaya devam ediyoruz. En büyük hedefimiz; daha çok ülkede, daha fazla pazar payına sahip olarak Türk maden suyuna herkesin ulaşmasını sağlamak. 2017 yılında yeni ürünümüz olan gazozu piyasaya sunduk, çok da olumlu karşılık aldık. 2018 yılı başında da karpuz-çilek ürünü ürettik. Tüketicilerimizden gelen önerilerle ürünlerimizdeki bu çeşitliliği sürdürmeye devam edeceğiz. Zirvede kalmak zirveye çıkmaktan daha zor. Tüm bu anlatılanlara nazaran söyleyebilirim ki, Beypazarı Maden Suları şu anda dünyanın bir çok ülkesine yaptığı ihracatlar ile global bir marka. Tabii ki daha çok ülkede daha fazla pazar payı alarak Türk maden suyunun herkes tarafından kullanılmasına aracı olmak en büyük hedefimiz. Firmamız her sene büyümeye devam ediyor. Bu büyüme gerçekleşirken kalitemizden asla taviz vermiyoruz. Her sene için hem kapasite hem de satış anlamında artış yapmayı planlıyoruz.

Beypazarı Maden Suyu bugün kaç ülkeye ihraç ediliyor? İhracat geliriniz cironuzun ne kadarlık bir kısmını kapsıyor? Bu alanda geleceğe dair hedefleriniz neler?
Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine ulaşmaya çalışıyoruz ve tüketicinin beğenisi ile yurt içi pazarından en büyük payı alan firma olmayı başardık. Yurt dışı pazarına yönelik çalışmalarımız da mevcut ve şu anda 27 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Başka Kıbrıs olmak üzere, Almaya, Fransa, Irak, Dubai, Arabistan gibi ülkelere ürünlerimizi gönderiyoruz. Maden suyu tüketimi yurt dışında daha fazla, insanlar su yerine mineralli su dedikleri maden suyunu tüketiyor. Tabii yurt dışında yeteri kadar maden suyu kaynağı olmadığından ithal ediyorlar. Türkiye de maden suyu kaynakları yönünden zengin bir ülke olarak en çok ihracat gerçekleştiren ülkelerin başında geliyor. Çünkü Avrupa ülkelerinde maden suyu tüketimi çok yaygın ve bu konuda yerleşmiş önemli bir alışkanlık var. Türkiye’de de maden suyunu sofra içeceği haline getirmek istiyoruz. Sadece ağır yenen yemeklerden sonra hazmı kolaylaştırmak için değil aynı zamanda spordan sonra, hamilelikte, gençlikte, yaşlılıkta kısacası yaşanan her anda içilebilen sağlıklı keyif içeceği olarak insanların tüketmesini sağlamayı amaçlıyoruz.

Sektörünüzün hâlihazırdaki durumuyla ilgili neler söylemek istersiniz? Öngörüleriniz neler?
İçecek sektörü en az yiyecek kadar geniş bir yelpazeye sahip. İnsan vücudunun büyük bir oranı su olduğu için içecek sektörü önemli bir konumda. Her şeyde olduğu gibi içecekte de insanların doğal olanını sağlıklı olanını tüketmeleri gerekiyor. İçtiğimiz tatta lezzet aradığımız kadar sağlıkta aramalıyız. Maden suyu olarak değerlendirdiğimizde, gelecekte bu pazarın daha da artacağını, sektörün hareketleneceğini düşünüyorum. Çünkü maden suyunun önemi, sağlığa ve sağlıklı yaşama katkıları anlaşılıyor ve benimseniyor. Türkiye’nin maden suyu potansiyeli bakımından zengin olduğu göz önüne alındığında, maden suyunun ilerleyen dönemlerde Türkiye pazarında önemli bir yere sahip olacağını düşünüyorum.

Önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığınız yeni yatırım planlarınız var mı?
Tüketicilerimizden gelen önerilerle ürünlerimizdeki bu çeşitliliği sürdürmeye devam edeceğiz. Sektörümüz ile ilgili teknolojik yenileri yakından takip ediyoruz. Ürün portföyümüzü müşterilerden gelen talepler doğrultusunda çeşitlendiriyoruz. İşimizi en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. Firmamıza hem fiziki olarak tesisler hem de insan kaynağı anlamında yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Zincir market yöneticilerine iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?
Zincir marketler ürünün pazarlanması ve bulunurluğu için önemli bir satış noktası. Ancak zincir marketlerle çalışmak güzel olduğu kadar bazen ödemeler ve fiyat geçişlerinde sıkıntılı olabiliyor. Raflarda ürünü güzel bir yerde konumlandırmak istiyorsanız da ayrıca bir bedel ödemeniz söz konusu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika