...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1841 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

MANSUR YAVAŞ’tan FLAŞ ÇIKIŞ!..

02 Mart 2017 Tarihinde Yayınlandı 2.945 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»MANSUR YAVAŞ’tan FLAŞ ÇIKIŞ!..
MANSUR YAVAŞ: HAYIR GARDAŞIM HAYIR
 

Önce MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan, sonraki seçimde CHP adayı olarak Melih Gökçek’le yarışan Mansur Yavaş, partinin oylarını yükseltmişti.

Seçim sloganı da ‘Yavaş Gardaşım Yavaş‘tı.

Şu anda aktif siyasetin dışında olan Mansur Yavaş, ‘vatandaşlık görevim’ deyip AKP’li ve MHP’li kararsızların referandumda ‘hayır’ demeleri için çaba gösteriyor.

Tecrübeli siyasetçinin sloganı da bu kez ‘Hayır Gardaşım Hayır’ oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, önce MHP’den aday oldu. Partinin oylarını önemli ölçüde artırdı. Son yerel seçimde CHP’nin adayı olarak Melih Gökçek’le yarıştı. Seçim sloganı “Yavaş gardaşım Yavaş”tı. Oylarını artırmakla kalmayıp, seçimi kazandığı bile duyuruldu. Ancak sonuçlar açıklandığında, kazanan yine Melih Gökçek olmuştu.

Seçimden kısa bir süre sonra sessiz-sedasız CHP’den ayrıldı. Geçimini sağlamak için avukatlık yapıyor. 16 Haziran’da yapılacak Anayasa referandumu için Mansur Yavaş bu kez “Hayır gardaşım Hayır” sloganıyla çalışma başlattı. AKP ve MHP tabanının referandumda tercihlerini “hayır”dan yana kullanmaları için çalışıyor.


MHP’NİN ‘EVET”İNİN İZAHI YOK
“Referandumda MHP’nin ‘evet” demesinin izahı yok. Zaten niçin ‘evet’ denilmesi gerektiğini partinin tabanına da izah edemiyorlar. MHP seçmeni, Ankara seçimlerinde belediye meclisinde yüzde 18 oy vermişken, belediye başkanlığı seçiminde yüzde 7’e indirdi. Hatta bu oyun yüzde 4’ü de AKP’den MHP’ye giden oydu.

 

Dolayısıyla MHP genel merkezi akla, mantığa uymayan bir karar aldığında taban buna uymuyor. Ankara seçimi bunun en güzel örneğidir. Üstelik Ankara’daki 5 MHP’liden 4’ü, CHP’den aday olduğumda bana oy vermişti. Referandumda da MHP seçmeninin büyük çoğunluğunun mantığıyla hareket edip, kendi kararı doğrultusunda oy kullanacağına inanıyorum.”

‘HAYIR’ OYLARI ÖNDE

Kararsızlar ve MHP kitlesinin önemli bir bölümünün referandumda ‘hayır’ oyu kullanacağına inanıyorum. Bu konuda hiç tereddüt yok. Halk, görmediği meçhule oy vermez. İnsanlar meçhule oy vermek istemiyor. Şu anda insanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her şeye muktedir olduğunu düşünüyor. Tayyip bey seçilse bile ondan sonrasının karanlık olduğunu düşünüyorlar.

AKP’li olup Tayyip beyi çok seven seçmenlerin de, ‘hayır’ vermesi gerektiği kanaatindeyim. Çünkü kuvvetler ayrılığını yok eden bu değişiklik kabul edilirse, önümüzdeki yıllarda batı dünyası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef tahtasına oturtma ihtimali son derece güçlü bir durum. Bu da hem Tayyip bey hem de ülkemiz için kötü bir durum.”

BU BİR VATANDAŞLIK GÖREVİ

Halen bir siyasi partiye üyeliğinin bulunmadığını ve aktif siyasetin içinde olmadığını kaydeden Mansur Yavaş, “Şimdi, sorumlu bir vatandaş olarak bir şeyler yapmak, ‘evet’ verilmesi durumunda yaşanacak sorunları gördüğüm için referandumda tercihin ‘hayır’ olması konusunda parti ayrımı gözetmeksizin insanları uyarıyorum. Bu bir vatandaşlık görevi” dedi.

Kaynak : Sözcü

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Ek İş | Web Tasarım Ankara | Burun Estetiği Ankara | Ankara iş ilanları | Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| Köşe Takımları
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika