...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mogan Gölü Alev Alev

14 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 230 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Mogan Gölü Alev Alev

mogan yangınMogan Gölü’nde sığırcık kuşlarının yaşadığı 10 dönümlük kamışlık alan önceki akşam cayır cayır yandı. İtfaiye ekiplerinin güçlükle kontrol altına aldığı yangının ardından GÖLDER Başkanı İsa Ömercan, Mogan Gölü’ne tekne itfaiye gerektiğine dikkat çekti.

Dökülen kirli su ve atıklarla sık sık gündeme gelen Gölbaşı’ndaki Mogan Gölü’nde önceki gün akşam saatlerinde yangın çıktı. Karaoğlan Çayırı olarak bilinen ve sığırcık kuşlarının barındığı yaklaşık 10 dönümlük kamışlık alanda çıkan yangın, kısa sürede büyüdü. Sığırcık kuşlarının yuvalarını terk edip, kaçıştığı yangını Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri söndürmek için saatlerce su sıktı. Karadan müdahale etmekte zorlanan itfaiye ekipleri, yangını güçlükle kontrol altına aldı. Yangının meydana geldiği alana giden Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖLDER) Başkanı İsa Ömercan, “Bu çevre felaketini bizlere yaşatan unsurların önüne geçmedikçe, doğal yaşam yok olmaya devam edecektir. Yangının nasıl çıktığı konusunda bir açıklama yapılmadı ancak karaya yakın bölgeden değil, gölün iç bölümünden başladığı anlaşılıyor. 2014 yılı olarak ilk çevre katliamını gördük, içerisinde birçok canlı da telef oldu. Umut ediyorum ki bu son olur” diyerek tedbirler alınmasını istedi.

TEKNE İFTAİYESİ İSTEDİ

GÖLDER Başkanı Ömercan, yangına karadan müdahale etmenin zor olduğu zamanlarda göl içinde müdahale edecek araç ve gereçlerin olması gerektiğini belirtti. Ömercan, “Mogan Gölü içerisine deposu olan bir kurtarma teknesi olması, kolay çözümlerden birisidir. Mogan Gölü’ne acil olarak her açıdan kurtarma teknesi konulması, yangınları büyümeden söndürecektir” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika