...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

NALLIHAN’A TEK DURAK YÖRESEL ÜRÜNLER MARKETİ

13 Eylül 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.337 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Nallıhan Haberleri»NALLIHAN’A TEK DURAK YÖRESEL ÜRÜNLER MARKETİ

Ankara Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Yerel Ürünlerin Ticarileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Nallıhan Belediyesi tarafından yürütülecek “Nallıhan Tekdurak Yöresel Ürünler Marketi” projesi başlıyor.

Proje sözleşmesi, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ile Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş tarafından 12 Eylül 2018 tarihinde imzalandı. İmza törenine Belediye Başkan Yardımcısı ve proje sorumlusu Gökhan Arıcı’da katıldı. 9 ay sürecek proje ile Nallıhanlı üreticinin rekabet gücünün artırılması, yöreye özgü doğal ürünlerin yenilikçi yöntemlerle yöresel ürünlere dönüştürülmesi ve kalite standartlarının oluşturularak pazarlanması ve ilçe ekonomisine alternatif gelir kaynakları yaratılması hedefleniyor.

Nallıhan’a Kooperatif Kurulacak

518 Bin TL’ye tamamlanacak projede yürütülecek çalışmalar şöyle sıralanıyor: Yöresel ürünlerin satış ve pazarlamasını yapmak amacıyla Nallıhan’da bir kooperatif kurulması, ürünlerin tespiti, yerel üreticiden tedarikin sağlanması, bu kapsamda devamlılığı sağlamak için üreticiler ile sözleşmeler yapılması, ilçede atıl durumda bulunan tarihi Ali Aydın Konağı’nın kooperatife tahsis edilmesi işlemleri, konağın Nallıhan Tekdurak Yöresel Ürünler Marketi şeklinde dönüştürülmesi, e-ticaret için uygulamaların ve yapıların oluşturulması, eğitim çalışmaları ve tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi.

Yöresel Ürünlerde Tekdurak

Nallıhan’a özgü yöresel ürünlerin tespiti, üreticilerin belirlenmesi ve üretime geçilmesi ile başlayacak projede, ilçeyi ziyarete gelenler için market imkanı yanı sıra ‘online’ satış servisleri ile sınırlar ötesi erişim imkanı sağlanacak. Projenin ilçe ekonomisi yanı sıra kadın istihdamını ve kadınların sosyo-ekonomik durumunu güçlendirmesi bekleniyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika