...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

NKV Anadolu Lisesi Öğrencilerine İyi Hekim Olma Kavramı Anlatıldı

24 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 454 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»NKV Anadolu Lisesi Öğrencilerine İyi Hekim Olma Kavramı Anlatıldı

beypazarı NKV Anadolu Lisesi (5)Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Eğrilmez, Beypazarı NKV Anadolu Lisesi öğrencilerine iyi hekim olmayı anlattı.

Beypazarı Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi Konferans Salonu´nda düzenlenen programda, ´Türkülerde Hekimlik ve İyi Hekim Olmak Kavramı´ müzikal sunumla değerlendirildi. Söz konusu sunumu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine ders olarak verdiklerini belirten Prof. Eğrilmez, “Tıp öğrencilerine ilk hafta nasıl bir hekim olmayı anlatıyoruz.” diye konuştu.

Prof. Eğrilmez, programda, iyi hekim olma kavramı, hekimin yüz ifadesi, sıra, para, sınıf farkları, çocuk hastalar, mahremiyet, empati, sağlık kuralları, kader ve hekimlik, sevda yaraları ve hekimlik konularına açıklık getirdi. Prof. Eğrilmez, hekim hasta ilişkisinin konu alındığı türkülerin bir kısmını kendisi okuyarak, bazılarını da sanatçıların seslerinden dinleterek sözleri yorumladı. Ağırlıklı olarak kornea nakilleri konusunda çalışan Eğrilmez, söz konusu sunumu Türkiye´de birçok üniversitenin tıp fakültesinde gerçekleştirdiğini ifade etti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika