...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1948 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özalp Adaylık Sinyali Verdi

30 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 611 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»Özalp Adaylık Sinyali Verdi

ankara konusuyor cengiz ozalpBaşkan Özalp’in “2014 yerel seçimlerimde hazırlanacak proje broşürleri farklı olacak.” demesi adaylık sinyali olarak algılandı.

Beypazarı Belediye Başkanı özel bir televizyon kanalında canlı yayın konuğu oldu.

Belediye Başkanı Özalp 2009 yerel seçimlerinden bu güne kadar geçen süreci değerlendirdi. Özalp ; Beypazarı’nın doğal , turizm ve sanayi alanlarındaki çalışmaları değerlendirdi. Başkan Özalp ; 60 ve 70 ‘li yıllarda Beypazarı’nın jeep revizyonları ve ahşap karoser imalatında söz sahibi bir ilçe olduğunu belirterek ; “Ahşap kamyon kasalarının yerini sac kasaların alması üzerine bu alanda büyük bir düşüş yaşamış bulunmaktayız.”  Bölge itibari ile zengin maden yataklarına sahip konumda olan ilçenin Nallıhan ve Koyunağılı maden yataklarında kurulan santrallerde 450 Beypazarı işçi istihdam dahilinde çalışmaktadır ifadelerini kullandı. 90’lı yılların başında turizm alanında yapılan çalışmalarla büyük bir ivme kazanan Beypazarı’nda 500’ün üzerinde tarihi konaklarda restorasyon çalışmaları yapıldığını söyledi. Özalp : “‘Bacasız Fabrika’ konumundaki turizmden ilçe kadınları başta olmak üzere 5 binin üzerinde vatandaşımız bu alandan evine ekmek götürürken , ilçe tanımında da büyük pay sahibi oldular.” dedi.

Beypazarı’nın en büyük eksikliklerinden biri olan termal turizm ve kongre merkezi olduğunu ifade eden Başkan Özalp , 2009 yılında yapımı başlanan Akropol Termal tesisleri ile birlikte hem termal turizm hem de kongre merkezine kavuşacağını belirtti.

Beypazarı’nın 3 iklimin birleşme noktasında ender görülen bir sahaya ve iklime sahip olduğunu vurgulayan Özalp , İnözü Vadisinde nesli tükenmekte olan birçok çeşitte akbabaların fotoğraf severler tarafından ziyaret dildiğini söyledi. Bu alanlara gelen turistler , yaptıkları işin uzun süreli olmasından konak ihtiyaçları ile birlikte ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamakta olduklarını sözlerine ekledi.  Başkan Özalp 2009 yerel seçimlerin ardından en büyük sorunlarının başında 20 – 25 senelik içme suyu ve kanalizasyon problemi olduğunu belirterek sözleri şöyle sürdürdü : “Göreve geldiğimde belirlenen en büyük sorun 20-25 yıldır değiştirilmeyen çürümüş içme suyu ve kanalizasyon borularının değiştirilmesi oldu. Bu alan toplamda 150 km’lik bir alanı kapsamakta.

ankara konusuyor cengiz ozalp2Eğer bu durumun çözümünde adımlar atılmasaydı , turizm kenti olan şehrimizde , bazı işletmeler kokudan geçilmeyecek bir konumda olacaktı. Ben göreve geldiğimde ilk iş olarak bu sorunu çözmeyi hedef edindim. Halkın bu sorunu Haziran – Temmuz ayı sonunda tamamlanacak. Bu arada halka kışın çamurda yazın toprakta uzun süre çile çektirdiğimiz için kendilerinden özür dilerim.” dedi. Görev süresinin 4 yılını tamamlayan Özalp , kalan bir yıl içerisinde ihale yapılan ve kısa sürede tamamlanacak olan 3 katlı Pazar pazarı , Oğuzkent mevkiinde bir futbol sahası ve çarşı restorasyonları tamamlamak istediğini vurguladı. Bu alamda İnözü Vadisi taşkın duvarı yapımı ile bu alanda yeni turistik alanlarında önünün açılacağını sözlerine ekledi.  

Beypazarı’nın en önemli sorunlarını 3 ana başlıkta sıralayan Başkan Özalp ; “Bu sorunların başında Doğal gaz geliyor. İkincisi Beypazarı’nı İstanbul’a bağlayacak olan hızlı tren projesi kapmasında bekleme noktası olacak Beypazarı İstanbul’lu vatandaşların Beypazarı’nı görme imkanı sağlayacak. Üçüncü sorun olarak ta , Karayolunda byük bir sıkışıklık var , ilçe merkezli plaka sayısı 16 bin 5 yüz , bu sayıya 5 bin Ankara ve İstanbul plakaları da eklendiğinde 20 binin üzerinde bir rakam çıkıyor. Yani her iki kişiden birinin aracı mevcut. Bu da ilçede trafik keşmekeşi çıkartıyor.” dedi. Başkan Özalp ilk hedeflerinin termal turizmi hayata geçireceklerini belirterek , ilçe turizmini çeşitlendirmek için farklı projeler üretmeye devam ettiklerini belirtti. Gelenekselleşen Beypazarı festivali’nin 20.’sinin 21-22- ve 23 Haziran’da yapılacağını ifade eden Özalp “İlçeyi ziyaret eden turistler bakir kalmış bir Beypazarı kültürünün yanı sıra festivale katılan diğer il ve ilçelerin kültürlerinin tanınmasında büyük bir katkı sağlıyor.” dedi. Festivalin yapılmasından sonra asıl geri dönüşümün birkaç hafta sonra olduğunu söyledi. Beypazarı belediyesi’nin en büyük gelir kaynaklarının başında emlak , reklam , iskan ve su gelirleri olduğunu söyleyen Özalp ; “ 2014 yerel seçimleri sonrasında hayata geçirilecek olan Büyükşehir Yasası ile birlikte itfaiye , altyapı mezbaha , şehir taşımacılığı gibi konularda Büyükşehir belediyesi’nden büyük bir destek alacağız. Beypazarı 3 belde 64 köy ve 11 mahalle ile Büyükşehir Belediyesi’nden daha iyi hizmet alacak.” dedi. İlçe merkezi , STK’lar ve parti teşkilatlarındaki son dönemde sorulan sorularda Başkan Özalp’in tekrar adaylığı konusunda soru işaretleri oluşmuştu. Başkan Özalp katıldığı programda adaylık sinyalini vermiş olduğu kapalı bir cevapla cevap verdi. Özalp : “Adaylığa karar vermiş değilim. Halkın içinde halkın sorunlarını dinliyorum.

Yapmak istediğim birçok iş var. Daha seçime 11 aylık bir dönem var. Yaptıklarıma bakarak adaylığımı belirleyeceğim.” dedi. Başkan Özalp son dönemde en büyük eleştiri oklarına içme suyu konusunda hedef olmuştu. “23 dönüm üzerinde park yapıldı ve bu parkta kadınların spor yapma imkanları , çocuklarımıza oyun grupları yaptık. 5 km’lik bulvar üzerinde sıcak asfaltlama çalışması tamamlandı. Orta refüşte ağaçlandırma yapıyoruz. 24 Nisan günü içme suyu ile ilgili ihale ilanı yapıldı. 2013 yılı sonu itibariyle çeşmelerimizden içilebilir su akacak.” 2009 yerel seçimlerinin ardından MHP’den AKP’ye geçişini değerlendiren Özalp ; “Geçişle birlikte Büyükşehir Belediyesi Beypazarı belediyesi’nin bütçesinin 4 katı büyüklüğünde bir yardım yaptı. Bana kimler oy verdi ben bilemem . Ben halkın içine girer elimi çebime sokar , çayımı sigaramı içerim. İlk zamanlar büyük tepkiler oldu. Hizmetler gelmeye başladığında halkın yüzde 60’ı memnuniyetini dile getirdi. Halkın içinde olmakla sorunlarının daha kıs sürede çözüme kavuştuğunu söyleyen Özalp ; “2014 seçimlerinde hazırlanacak olan broşürlerde projelerimiz de farklı olacak.” dedi.  Beypazarı tanıtımında büyük bir pay sahibi olan ülkenin yüzde 28 , yurt dışında da bir çok ülkeye ihracatı olan Beypazarı Maden Suyu İşletmesi’nin en büyük ihtiyacının Şişe fabrikası olduğunu söyleyen Özalp “Doğal gazın ilçeye gelmesi ile firmanın açacağı fabrikada 400 kişilik istihdam sağlanacak.” dedi. Özalp ayrıca ;  adıyla Beypazarı’na büyük bir katkısı olan Beypazarı Maden Suyu’na teşekkür ettiğini belirtti.

Murat Yüksel / Beypazarı Haber Gazetesi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri|haberler | resim yükle | resim yükle|imajbet
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika