...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

RUŞEN GÜNEŞ HALKEVİ’NDE KONSER VERECEK

06 Mayıs 2013 Tarihinde Yayınlandı 285 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»RUŞEN GÜNEŞ HALKEVİ’NDE KONSER VERECEK

BBB_4601 (Small)Dünyaca Ünlü Türk Viyola Sanatçısı ve besteci, Hemşehrimiz Ruşen Güneş arkadaşları ile birlikte Beypazarı´nda konser verecek

Beypazarı Belediyesi´nin düzenlediği konser için memleketi Beypazarı´na gelecek olan Ruşen Güneş´e, klarnet´te Nusret İspir,  Keman´da Ceren Türkmenoğlu ve Doğukan Keskin, Çello´da Onur Şenler eşlik edecek.Mozart ve Beethoven´dan eserlerin seslendirileceği klasik müzik konseri 7 Mayıs 2013 Salı günü Saat 19:00 da Beypazarı Halkevi´nde ücretsiz gerçekleştirilecek.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp ücretsiz gerçekleştirilecek konsere tüm halkımızın davetli olduğunu belirtti.

Ruşen Güneş Kimdir ?

İlkokuldan sonra Ankara Devlet Konservatuarı’na girdi. 1961’deki mezuniyetinin sonrasında ise viyola sanatçısı olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na katıldı. Bir bursla 1963’te İngiltere’ye giden sanatçı, ertesi sene ülkesine döndü. Ancak askerlik sonrası 1970’te İngiltere’ye göç etti.

1979’da Londra Filarmoni Orkestrası’nın birinci viyolacısı konumuna yükselen sanatçı, 1989 tarihinde BBC Senfoni Orkestrası’na aynı pozisyonda geçti. 2000 yılında da emekli oldu.

1998 yılında Kültür Bakanlığı’nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

 

 

 

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika