...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

SEO, SEO…. Peki nedir bu SEO?

29 Nisan 2015 Tarihinde Yayınlandı 307 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»SEO, SEO…. Peki nedir bu SEO?

seo-danismanligiÖncelikle herkesin dilinde olan bu kelimeye anlam açısından göz atalım. İngilizce “Search Engine Optimization”ın (Arama Motoru Optimizasyonu) kısaltması olan SEO, arama motorlarından sitenize ziyaretçi çekmek için yapılan iyileştirmelere denir. SEO için sitenizin özgün olması çok önemlidir. Google, SEO için özgünlüğe çok önem vermektedir ve güncellediği algoritmalarında sıralamalarda özgün içeriğe dikkat çekmektedir. Sitenizde özgün, güncel ve kaliteli içerik kullanırsanız, ilgili konularda yapılan aramalarda siteniz sonuçlarda görünecek ve üst sıralama çıkmaya başlayacaktır. Böylece sitenize arama motorlarından kaliteli trafik çekmeye başlayacaksınız.

SEO Nasıl Yapılır?

Öncelikle SEO yapmak için belirli bir altyapı ve tecrübe gerekmektedir. Ne kadar araştırma yaparsanız yapın, tecrübe ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Sayfalarınızın arama motorları tarafından taranması ve endekslenmesini sağlamak için sayfa başlığı, tanım başlığı gibi etiketler kullanmalısınız. Başlıkların kısa, öz ve içeriğiniz ile alakalı olmasına özen göstermelisiniz. Sayfa başlıklarının düzgün olması SEO’nun en önemli kurallarından biridir. Ayrıca URL’lerde de anahtar kelime kullanımına dikkat etmeniz önemlidir. Bu şekilde arama motorlarından sizin içeriğiniz ile ilgili arama yapan kullanıcıları daha rahat sitenize çekebilirsiniz.

Aynı zamanda sitenizdeki tüm sayfaların XML formatından yer aldığı site haritası da arama motorlarının sitenizi görmesi açısından önemlidir. Aynı şekilde sitenizin kullanıcı dostu olarak tasarlanmasının yanında arama motoru dostu da olması gerekir. Kullanıcılar bir sitede aradıkları içeriği bulmak isterler tıpkı arama motorları gibi. Bu yüzden içerik yönetim sistemleri önemlidir.

Bir diğer önemli konu da 404 Hata Sayfalarıdır. Eğer kullanıcı sitenizde aradığını bulamıyorsa bu tür sayfalara yönlenmeli ve bu sayfalarda farklı sayfalarınıza yönlendirmeler bulunmalıdır. SEO ile ilgili daha fazla bilgi için bu konudaki blogları, seouzmani gibi siteleri takip etmenizi öneriyoruz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika