...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Şimdi Sanat Zamanı

21 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 258 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Şimdi Sanat Zamanı

sanat zamanıGeçen yıl ‘Her Eve Müzik’ projesiyle eğittikleri çocuklarla 3 konser verip 2 ödül kazanan ÜTD, bu yıl ise ‘Herkes İçin Sanat’ diyerek, Mamak ve Yenimahalle’de yaşayan 130 çocuğu sanatla buluşturacak.

Üniversite Toplum Derneği (ÜTD), geçen yıl gerçekleştirdiği ‘Her Eve Müzik’ projesinin başarıyla tamamlanmasının ardından, bu yıl yeni bir projeye daha imza attı. ‘Herkes İçin Sanat’ temalı yeni proje, pilot uygulaması Yenimahalle ve Mamak bölgelerinden 4-13 yaş aralığındaki toplam 130 çocuğu müzikle buluşturmayı amaçlıyor. Herhangi bir yetenek sınavına girmeyen öğrenciler, ‘Suziki’ yöntemi ile keman eğitimi aldı. Ayda bir gerçekleştirilen çalgı tanıtımı etkinlikleri ile yaylı sazlar, bakır üflemeli sazlar, tahta üflemeli sazlar, vurmalı sazlar tanıtıldı.

3 KONSER 2 ÖDÜL

Müzik dinleme konusundaki bilincin geliştirilmesini amaçlayan etkinliklerde CSO Sanatçısı Nejat Başeğmezler ve HSO Orkestra Şefi Burak Tüzün ile söyleşiler gerçekleştirildi. ‘Her Eve Müzik’ projesi gönüllü destekler ile sponsor desteği olmadan, bağış yoluyla finanse edilerek tamamlandı. Altı ay süren eğitimler sonunda 3 konser veren minik sanatçılar 2 önemli ödülün sahibi oldu.

AMAÇ İLGİYİ ARTIRMAK

2013-2014 döneminde proje daha da büyüyerek ‘Herkes İçin Sanat’ adıyla yoluna devam ediyor. Çalışmalara; tiyatro, resim, pandomim, kostüm tasarımı gibi alanlar eklendi. Haftanın bir günü sanatçılar ve çocukları bir araya getiren proje, sanata duyulan ilginin artırılmasını ve sanatın uygulamalarla yaygınlaşmasını amaçlıyor. Gönüllü sanatçılar ve proje yürütücüsü katılımcıların çalışmalarıyla resim, tiyatro ve keman uygulamaları başladı. Diğer uygulamalar için de hazırlıklar sürüyor. Projeyi yürüten Üniversite Toplum Derneği, üniversite öğrencileri ve mezunlarından oluşuyor. Üniversitedeki kültür, birikim ve gelişmeleri topluma aktarmayı amaçlıyor. Dernek, ulusal-uluslararası sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde çalışıyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika