...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Sınav Heyecanı Kuyruğa Takıldı

26 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 239 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»Sınav Heyecanı Kuyruğa Takıldı

Engelli vatandaşlara devlet memurluğu kapısını aralayacak olan EKPSS sınavına başvurmak için Balgat’ta bulunan ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü’ne giden adaylar, memur sayısının azlığı nedeniyle oluşan yoğunluğa tepki gösterdi.

sınav heyecanıEngelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) başvuru yapmak için Balgat’a giden adaylar yoğunluk nedeniyle şikayetçi oldu. Ailelerinin desteğiyle sınava başvuruların başladığı ilk gün ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü’ne gelen engelli vatandaşlar, ayakta bekleyerek kendilerine sıra gelmesini bekledi. Merkezde sadece iki memurun çalışmasının kalabalığı artırdığından şikayet eden vatandaşlar, “Dışarıda yağmur yağdığı için bahçede bekleyemedik. Oturacak yer olmadığı için de içeride ayakta kaldık. Onlarca aday kendilerine sıra gelmesi için bekliyor. Keşke bankoların tamamında birer memur olsaydı ve sıra beklemeden işlerimizi halledebilseydik” diyerek tepki gösterdi.

EZİYET OLDU

ÖSYM tarafından 27 Nisan’da yapılacak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın kendileri için çok heyecan verici olduğunun altını çizen engelli vatandaşlar şöyle konuştu: “Biz bu sınavı heyecanla bekliyor günlerce hayalini kuruyoruz. Belki devlet memuru olacak ve kendi kendimize ayakta durmanın vereceği gururla yaşayacağız. Bu hayata adım atabilmenin ilk adımı bu sınav olduğu için, ilk günden başvurmak için ÖSYM merkezine geldik. Önceki yıllarda da ilk günlerde bir yığılma oluyordu. Bunu bile bile iki memur çalıştırmak bize eziyet oldu.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika