...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Tablet Bilgisayarlar Kullanım Oranları Artıyor

27 Aralık 2013 Tarihinde Yayınlandı 256 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»Tablet Bilgisayarlar Kullanım Oranları Artıyor

Geleceği Nostalji Değil, İlerleyiş Mümkün Kılar

XPS 10 Tablet ComputerTeknoloji, veri paylaşımının en etkin biçimde kullanabilmesine olanak sağlayan, insanın ihtiyaç duyduğu bilgilerin üretimine ve yeteneklerin geliştirilmesine bağlı olarak her geçen gün artış gösteren bilimin uygulayıcı tarafıdır ve kendisine yetişmenin mümkün olmadığı bir hıza sahiptir. Yerinde bir türlü duramayan teknoloji, son olarak, en popüler cihazını hayatımıza göz açıp kapayıncaya kadar taşımayı başardı. Teknolojinin bir parçası olup da karşımıza çıkan her yeni ürünle birlikte hayal gücümüzün sınırları zorlansa bile; insanoğlunun doğası gereği her şeye zamanla alışıyor. Başlangıçta, oldukça ağır ve taşınamaz masaüstü bilgisayarlar geçen süreçle birlikte yerini dizüstü bilgisayarlara bıraktığında bunun sadece teknoloji adına değil; hayatımız üzerinde de oldukça etkili bir çığır açacağını düşünürken, şimdi de tüm arşivlerinizi yanınızda taşıyabileceğiniz, dokunmatik ekran ile kullanımı sağlanan tablet pc, mucizevi bir alet olduğunu her özelliğiyle kullanıcılarına kanıtlar nitelikte karşımıza çıkmış bulunuyor.

Wi-Fi sayesinde kablosuz ağ teknolojisi kullanılırken, dokunmatik ekranı ile klavyeye gerek kalmadan tüm işlemlerinizi tek bir parmak dokunuşuyla gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra yalnızca kendisi için özel olarak tasarlanmış olan kalemi ile de çizimlerinizi yapabilirken, dilerseniz notlarınızı da kalem yardımıyla oluşturabiliyorsunuz. Müzik, kitap ve fotoğraf albümlerinizi internet olmaksızın bile, geniş veri deposuna aktarabilir veya sabit disk belleğinden ne zaman ve nerde isterseniz kullanabilme şansına sahipsiniz. Tüm bunların yanı sıra, çok hafif olması dolayısıyla kolay taşınabilirliği, uzun pil ömrüyle oyunlarınızın yarıda kalmamasını ya da uygulamalarınızın işlem bitmeden sonlandırılmamasını sağlaması; Skype, Facebook, Twitter, Formspring, Google Plus ve Youtube gibi sosyal ağlara bağlanmanızı ve aynı zamanda ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri de yakından takip etmenize olanak sağlayan tablet bilgisayar özelliklerinden bazıları bunlar…

Tablet kullanımının kolaylığı ve rahat taşınabilir oluşu, beraberinde kullanım oranlarında artışı getiriyor. Örneğin; özel eğitime ihtiyacı olan çocukların, klavye veya mouse kullanması oldukça zorken; tabletlerde bunlara gerek olmadığı için yalnızca dokunarak, resim çizme gibi el becerilerini geliştirebilecek, televizyona bağlı kalmadan ebeveynlerinin seçtiği çizgi filmler ile hayal dünyalarını zenginleştirecek ve oyunlar oynayarak eğlenebileceklerdir. Öyle ki, birçok okulda eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve öğrencilere bilgi, beceri, davranış eğitimi kazandırması amaçlı tablet bilgisayar kullanımına başlanılmıştır. Henüz eğitim-öğretim hayatı başlamamış bir çocuk bile, kullanımının kolaylığı neticesinde şimdiden kendini geliştirmeye ve günümüz bilişim çağında altyapısını oluşturmaya başlamaktadır. Bunun tam tersi olarak ise bilgisayar kullanıcı yaşında mevcut bir yükselme de görülmektedir. Çünkü ilerlemiş yaştaki bireylerin, ağır taşımaları onlar için hem zor hem de sağlık açısından olumsuz etki oluşturabilecek bir durum olmasının yanında çok fazla detaya girmeden kullanabilecekleri türden bir cihaz.

Tüm bu özellikleriyle, diğer pc’leri geride bırakan tablet pc fiyatları tamamen sizin yaşam tarzınıza uygun olarak, oldukça zengin ürün seçeneğiyle; markasına, modeline, işlemcisinden ekran boyutuna kadar birçok konuda farklılıklar göstererek seçimi size bırakmaktadır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika