...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

TAYİN HAKKI GELEN KAÇIYOR !

09 Haziran 2017 Tarihinde Yayınlandı 2.578 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»TAYİN HAKKI GELEN KAÇIYOR !

Beypazarı Devlet Hastanesi’nde yaşanan yönetim krizi meclis gündeminde…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin doktor milletvekillerinden Murat Emir, seçim bölgesindeki ilçelerden Beypazarı’ndaki devlet hastanesinde yaşanan yönetim krizini Meclis gündemine taşıdı.

İlçede bazı basın mensuplarına da 1 senedir ambargo uygulayarak tepki çeken Beypazarı Devlet Hastanesi’nde, en son Genel Cerrahi Uzmanı Abdullah Özdemir’de gitti.

CHP’li Murat Emir, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, başta başhekim olmak üzere hastane yönetiminin, hastanedeki doktor ve diğer sağlık personeline baskıcı bir tutum sergilediğini vurguladı. Bu hastanedeki sağlık emekçilerinin, yönetim şekli nedeniyle adeta çalışamaz duruma geldiğini belirten Murat Emir, Bakan Akdağ’a şu soruları yöneltti:

“-Beypazarı Devlet Hastanesi’nde kaç doktor görev yapmaktadır? Bunlardan kaçı pratisyendir? Hastanede toplam kaç sağlık personeli görev yapmaktadır? Görev yapan personelin iş bölümü ve branşlara göre dağılımı nasıldır?

-Beypazarı Devlet Hastanesi’nde kaç uzman doktor görev yapmaktadır? Bunların kaçı temel sağlık hizmetleri dalında çalışmaktadır? Bu sayı ‘bölge halkının sağlık sorunlarının çözümünde çare noktası’ olacağı iddia edilen bir hastane için yeterli midir?

-Son 1 yılda kaç uzman doktor, başka hastanelere tayin istemiştir? Bu doktorlarımızdan kaçı başka hastanelere tayin olmuştur?

-Beypazarı Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesi ne kadardır? Bu kapasitenin 2015 ve 2016 yılları doluluk oranı nedir? Hastanenin 100 olan yatak kapasitesi neden 75’e düşürülmüştür?”

“Tayin hakkı olan doktorlar hemen gidiyor”

Murat Emir, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede de Beypazarı Devlet Hastanesi’nin bu anlayışla yönetilemeyeceğini; söz konusu baskıcı anlayışın devam etmesinin olumsuz sonuçlarının sağlık hizmetlerinin sunumuna da yansıyacağını belirterek, “Neredeyse tüm çalışanlar hastaneden ayrılma noktasına gelmiş, tayin hakkı olanlar zaman geçirmeksizin başka yerlere tayinlerini istiyor. Sorunların, İlçe halkına sunulan sağlık hizmetlerini etkilememesi ve sağlık emekçilerinin sağlıklı çalışabilmesi için yönetimin, uzlaşmaz ve baskıcı yönetim anlayışından vazgeçmesi gerekiyor” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Kenan
11 Haziran 2017 - 10:45

Başta başhekim olmak üzere büyüğünden küçüğüne yönetim değişmesi gerekiyor bilmesiğiniz çok şeylerde var

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika