...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Teşkilatların Neredeyse Tamamı MANSUR YAVAŞ Diyor

26 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 1.874 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»Teşkilatların Neredeyse Tamamı MANSUR YAVAŞ Diyor

mansur yavas bagimsiz adayHürriyet Gazetesi Köşe yazarı Deniz Gürel köşesinde MHP ve Mansur Yavaş arasındaki son durumu değerlendirdi.Deniz Gürel’in Yazısı :

“Kesinlikle aday olacağım”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mansur Yavaş’ın geçtiğimiz günlerde Hürriyet’e yaptığı, “Bana yapılan haksızlıklar giderilsin, partimden Büyükşehir Belediyesi adayı olmak istiyorum” açıklamasına yanıt verdi.

Dünkü Ankara Hürriyet’in manşetinden duyurduğumuz, Bahçeli’nin, “İlgi alanımızdan çıkmış şahsiyet, ne yaparsa yapsın” açıklaması tartışmalara son noktayı koydu.

Bahçeli’nin açıklamalarını Yavaş’a sordum. Yavaş, adaylıkta kararlı olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“MHP Genel Merkez yönetimi tüm teşkilatlarda ön yoklama yaptı. Teşkilatın neredeyse tamamı Mansur Yavaş diyor, sadece MHP yönetimi bunu kabul etmiyor. Ama teşkilatlar haklı çıkacak. Kesinlikle aday olacağım.”

“Bağımsız mı yoksa başka bir partiden mi aday olacaksınız?” sorusuna ise Yavaş, “Diğer partilerden teklifler var ancak sıcak bakmıyorum. Bağımsız olacak gibi gözüküyor” yanıtını verdi.

 

Beşinci Gökçek dönemine doğru

Başkent Fısıltıları’nda bundan bir kaç ay önce ‘Ankara’da seçimin çok çekişmeli geçeceğini, muhalefetin İstanbul’dan daha çok Ankara’yı kazanma şansı olacağını’ yazmıştım.
MHP’yle başlayalım.

2009 seçimlerinde yüzde 27’lik sürpriz çıkışın ardından önümüzdeki seçimlerin gizli favorisiydi. Ama Mansur Yavaş’ın partiden kopuşu/koparılışı hem parti tabanında hem de seçmende büyük bir kırılma yaratma riski taşıyor.

SON KOZ OKTAY VURAL

MHP’de Büyükşehir için Gazi Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Ankara Milletvekili Mustafa Erdem’in isimleri geçiyor.
Yüzde 27 çıtasını aşabilir, yarışın içinde olabilirler mi, büyük bir soru işareti.

MHP’de her ne kadar yüksek sesle dillendirilmese de ‘son koz’ olarak Oktay Vural’ın aday gösterilmesi de ihtimaller arasında.

CHP’DE DERİN SESSİZLİK

CHP’nin ise ‘derin’ sessizliği devam ediyor. Muhalefette bulunduğu ilçelerde aday adaylığı kıpırdanmaları yaşansa da Büyükşehir’deki ‘isimsizlik’ can sıkmaya devam ediyor.
Yazımın başlığına gelince. AK Parti’de bundan üç ay önceye kadar adaylığı en çok tartışılan isimlerin başında gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek.

İSTANBUL SUSUYOR ANKARA KONUŞUYOR

Gezi Parkı olaylarında AK Parti’nin en çok muhalefet eden ismi. Halen inandıklarını bazı argümanlara dayandırarak anlatmaya çalışıyor.
Özetle İstanbul susuyor, Ankara konuşuyor.
Seçimlere 8 ay var. Bu sürede Türkiye’yi etkileyecek konjonktürel değişiklikler olmaz, Gökçek de ‘basit hata’ yapmazsa adaylığı belki de en az tartışılacak isim olacak. Ve muhalefet iç hesaplaşmalardan dışa dönemediği için Ankara’da beşinci Melih Gökçek dönemi süreç böyle devam ettiği sürece kaçınılmaz gözüküyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

nusret erdoğan
26 Temmuz 2013 - 22:36

yıllarca bu teşkilata hizmet eden gönül veren bir ülkücü olarak bu bahceliden bir bok olmaz çok affedersiniz ama dünde bu anlayış ümit özdağlara ajan demiş sonunda milletvekili adayı yapmıştı hhatırlarsanız yıllarca bu davaya gönül verip çalışan çabalayan arkadaşlarımız bir kalemde çizilebiliyorsa bu her ülkücü için geçerli demektir onun için kafasını kuma sokmuş hala bu adamı lider olarak değerlendiren ülküdaşlarım gelin biz bu bahceliden kurtulalım yoksa bu mhp yeminle söylüyorum hayatta iktidar olamaz ve bizleride koyun gibi güder dururlar ben artık yoruldum ülküdaşlarım bu bahceli olduğu sürecede biz biryere varamayız

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika