...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1968 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

TKDK HEYETİ BEYPAZARI’NDA

13 Eylül 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.132 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»TKDK HEYETİ BEYPAZARI’NDA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ankara İl Koordinatörlüğü tarafından Ankara’nın Beypazarı ilçesinde 1,6 milyon avro hibeyle desteklenecek “Tarım-Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri”nin uygulanmasına ilişkin istişare toplantısı düzenlendi.

TKDK Proje Hizmetleri Genel Koordinatörü Şerife Kontoğlu, Taş Mektep’te gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, pilot bölge olarak belirlenen Beypazarı’nda uygulanmak üzere 1,6 milyon avro hibeyle desteklenecek toprak örtüsü yönetimi ve toprak erozyonu kontrolü için yeni başvuru çağrısı yayımladıklarını söyledi.

Yeni çağrının, “daha verimli tarım için daha iyi toprak” amacını taşıdığını belirten Kontoğlu, şöyle konuştu:

“Yeni hibe paketi Beypazarı ilçemize hayırlı olsun. Bu paket, doğrudan bir desteği içeriyor. Yani, herhangi bir yatırım yapılmasını gerektirmiyor. Bu paket, fiğ veya korunga ekimi yapılmasını içeriyor. Buradaki tanıtım çalışmalarımızla halkımıza ulaşarak, bunu en güzel şekilde yapmak istiyoruz. En önemli etken, doğru çiftçiye ulaşmak. Bu konuda sizin desteklerinizi çok önemsiyoruz.”

TKDK Proje Yönetimi Koordinatörü Mecit Ender Kaya ise, çiftçinin başvurusu kabul edildikten sonra sözleşme imzalayacaklarını ve çiftçinin 5 yıl boyunca ekim yapma zorunluluğu bulunduğunu dile getirdi.

Hibe desteğinin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı gerçek ya da tüzel kişilere verileceğini ifade eden Kaya, tarımsal parsel büyüklüğünün en az 2 dekar, başvuru için toplam arazi büyüklüğünün ise en az 10 dekar olması gerektiğini vurguladı.

TKDK Ankara İl Koordinatörü Güzin Oyman ise başvuruların 2019 Ocak ayında alınacağını aktararak, yürütülecek çalışmalar için ilçede ofis açtıklarını ve kayıtların bu ofisten yapılacağını kaydetti.

Ankara İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Ali Yalçın, Beypazarı İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Yavuz Ekici ile Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş, izlenmesi planlanan yol haritasına ilişkin görüşlerini paylaştı. TKDK uzmanları ise uygulamaya ilişkin teknik bilgilendirme yaptı ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Kontoğlu, toplantının ardından Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ı makamında ziyaret ederek, yeni çağrıya ilişkin bilgiler verdi ve destek istedi. TKDK ofisini de ziyaret eden Kontoğlu, tanıtım etkinliklerine ilişkin çalışanlardan bilgi aldı.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

MERT MURAT
14 Eylül 2018 - 08:29

Böyle önemli bir toplantıda neden Beypazarı Bostancılar Odası yetkilisi davet edilmemiş anlamak mümkün değil…

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika