...
TSK Mehmetçik Vakfı
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1563 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye Birincisi Beypazarı’ndan !

11 Haziran 2014 Tarihinde Yayınlandı 316 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»Türkiye Birincisi Beypazarı’ndan !

02142857_resim_1361454923Eskişehir’de düzenlenen “Türk Dünyası Ortaokullar Arası Mangala Turnuvası Finali”, sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafmdan 81 ilde düzenlenen ve yüzyıllardır oynanan Orta Asya Türk topluluklarına ait zeka ve strateji oyunu olan mangala turnuvalarında dereceye gire öğrencilerin davet edildiği finaller, Eskişehir Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

Final programına kanlan Eskişehir Vali Yardımcısı Günhar Yazar, turnuvaya katılan herkesi tebrik ederek, mangala oyunun yaygmlaşması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini söyledi. Kendi illerinde dereceye giren 52 öğrencinin kanldığı turnuvada, Ankara’dan Özel Beypazarı Samanyolu Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Övünç Efe Lukumci birinci, Erzincan’dan 8’inci sınıf öğrencisi Cansel Candar ikinci, İstanbul’dan 6’ncı sımf öğrencisi Alp Kaan Samber üçüncü ve Afyonkarahisar’dan 7’nci sımf öğrencisi Şeyma Candan da dördüncü oldu.

Birincinin fotoğraf makinesi ve yurt dışı gezisiyle ödüllendirildiği turnuvada, ikinciye dizüstü bilgisayar, üçüncüye ve dördüncüye tablet hediye edildi.

mangala

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika