...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1961 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ve MANSUR YAVAŞ AÇIKLADI “ADAYIM”

05 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 1.059 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»ve MANSUR YAVAŞ AÇIKLADI “ADAYIM”

mansur yavas 12009’da yapılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde aldığı yüzde 27’lik oyla dikkatleri üzerine çeken Mansur Yavaş, 2014’teki yerel seçimlerde yeniden aday olmak istediğini açıkladı.

Parti üst yönetimiyle uzun bir süredir arasında soğukluk olduğu iddai edilen Yavaş, “Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılması isteniyorsa artık zaman daralıyor. Ramazan bayramı sonuna kadar bekleyeceğim. Bu süreçte partim başka bir aday açıklar yada benim adaylığıma yönelik somut bir adım atılmazsa, ekiplerimizi kurup 2014 teki seçimler için çalışmalara başlayacağız” dedi.

Mansur Yavaş :

“MHP teşkilatından zaman zaman fikirlerimizi almak için gelenler oluyor. Ben de onlara aday olmak istediğimi belirtiyorum. Ancak özellikle şahsıma haksızlık yapıldığını ve haksız yere suçlandığımı düşünüyorum. MHP’den aday olabilmem için bu haksızlığın ortadan kaldırılması gerektiğini de özellikle partiden görüşmeye gelen dostlarıma ilettim. Yakın zamana kadar süren görüşmelere rağmen maalesef bir gelişme olmadı. Gösterdiğim tutumun kibir ya da kapris olarak değerlendirileceğini sanmıyorum. Seçimlerin ardından arkamdan yazılan yazılarla, söylemediğim halde söylemişim gibi gösterilen sözlerle ve yok sayılmamla ilgili yapılan haksızlığın giderilmesini istiyorum. Haksızlık giderildikten sonra ben elimi taşın altına sokmaya hazırım.”

ANKETLERDE EN ÜSTTEYİM

* Sizin deyiminizle ‘Haksızlık giderilmezse’ yol haritanız nasıl olacak?

“Teşkilat yetkilileri sık sık ziyaretime geliyor. MHP’nin teşkilat bazında yaptırdığı anketlerde Mansur Yavaş isminin en üstte olduğunu biliyorum. Ancak somut bir çalışma ne yazık ki yok. Seçimler yaklaşıyor ve daha fazla beklemenin anlamı yok. Resmi bir açıklama bekliyorum. Yapılan haksızlık giderilir ve aday olmam konusunda bir teklif gelirse hemen çalışmaları başlatacağım.”

SORUMLULUKSA ‘VARIM’ DİYORUM

* Peki MHP’de uygun ortam sağlanmaz ya da bir teklif gelmezse yine de aday olacak mısınız?

En geç Ramazan Bayramı sonuna kadar bekleyeceğim. Tüm teşkilatlar arzu ederken, bir çalışma yapılmıyorsa bunun sorumluluğunun Mansur Yavaş’ta olacağını düşünmüyorum. Sorumluluksa ‘adayım’ diyorum zaten.

Eğer bir gelişme olmazsa ekiplerimizle saha çalışmalarına başlayacağız. 2014 seçimlerinde aday olmayı kesinlikle düşünüyorum. 2009 seçimlerinde bize oy vermeyen Ankaralılar’ın da gönüllerini kazandığımı düşünüyorum. Ankara yıllardır süren çekişme ve gerginlik yüzünden hem çok yoruldu hem de enerji kaybetti. En güçlü aday olduğumu düşünüyorum.”

Yavaş, aday olmak istediğini açıkça söylüyor. Her ne kadar çok net bir ifade kullanmasa da açıklamalarından anlaşılan uygun ortam yaratılmazsa kendi yolunu kendi çizecek. Belki de bağımsız aday olacak.

MHP’de önümüzdeki bir ay içerisinde seçimin kaderini etkileyecek gelişmeler yaşanacak.

Ve belirsizlik öyle ya da böyle sona erecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika