...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ve MHP ANKARA BÜYÜKŞEHİR ADAYINI AÇIKLIYOR !

13 Ağustos 2013 Tarihinde Yayınlandı 1.121 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Son Dakika»ve MHP ANKARA BÜYÜKŞEHİR ADAYINI AÇIKLIYOR !

mhp buyuksehir adayiMHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Mevlüt Karakaya’yı açıklamaya hazırlanıyor. Mansur Yavaş’ı kesin bir dille reddeden MHP, Ankara için Mevlüt Karakaya’yı Aday yapma kararı aldı.

MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Mevlüt Karakaya’yı açıklamaya hazırlanıyor. Mansur YAVAŞ’ı kesin bir dille reddeden MHP, Ankara için Mevlür Karakaya’yı Aday yapma kararı aldı.

Hatırlanacağı gibi, 2009 yılından MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve aldığı oy oranıyla rekor kıran Mansur Yavaş, Ramazan Bayramı öncesinde MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın öncesinde de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yavaş’ı aday olarak düşünmediklerini kesin bir dille ifade etmişti.

Bayram sonrası MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için halen Ankara Milletvekilliği görevini sürdüren Mevlüt Karakaya’yı açıklamaya hazırlandığı ve adaylığının kesin olduğu bilgileri elimize ulaştı. Büyükşehir Adaylığı için Keçiören eski Belediye Başkanı Turgut Altınok’un da ismi geçiyordu. Ancak, edindiğimiz bilgilere göre AK Parti’den MHP’ye geçen Turgut Altınok, bu partiden Keçiören Belediye Başkan Adayı olarak gösterilecek.

Mansur Yavaş’ın ise nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

 PROF. DR. MEVLÜT KARAKAYA KİMDİR?

mevlut karakaya mhp1963 yılında Bala Çavuşlu Köyünde doğdu. 1981 yılında Ankara Ticaret Lisesi Bankacılık Bölümünden, 1985 yılında da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında Doçent, 2001 yılında da Profesör oldu. Değişik tarihlerde ABD Indiana, Purdue ve Michagine State Üniversitelerinde akademik çalışmalarda bulundu.

1999-2003 yılları arasında Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2001 yılında, “Yılın Kamu Yöneticisi’’, 2002 yılında, ‘’Yılın Bürokratı’’ ödüllerine layık görüldü. Ayrıca, 2002 yılında, bir Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Hazine Müsteşarlığı tarafından en başarılı KİT yöneticisi olarak ödüle layık görüldü.

Dünya Bankası Projelerinde yurt dışında Finans Yöneticisi olarak çalıştı. Çeşitli Ülkelerde Dünya Bankası projelerinin Finansal Yönetim Sistemlerinin kurulmasında görev aldı ve danışmanlıklar yaptı.

Gazi Üniversiteside, Senato Üyeliği, Dekan Yardımcılığı, Enstitü Müdür Yardımcılığı, Fakülte Kurulu Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari ve akademik görevlerde bulundu.

Gazi Üniversitesi’nin yanında Başkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesinde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında muhasebe finans konularında dersler vermektedir.

Yeminli Mali Müşavirlik Belgesi’ne de sahip olan Karakaya, evli ve iki çocuk babasıdır. Ankara 1. Bölge Milletvekilliği yapan Karakaya, MHP’de aynı zamanda Genel Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürüyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

adnan tuğ
26 Eylül 2013 - 22:38

haydi hayırlısı akıllı, zeki ve çalışkan biri olduğu belli ankaya yakışır ,mansur bey avukattı
inşallah çok daha iyi olacak gökceğin işi bu defa bitecek,solun zaten alacağı oy belli önemli olan sağ ve merkez seçmen

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika