...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Yaşayan Köy Gönüllülerini Arıyor

10 Ağustos 2016 Tarihinde Yayınlandı 3.370 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Yaşayan Köy Gönüllülerini Arıyor

beypazari yasayan koy (5) (Small)Anadolu Açık Hava Müzesi, mimarî proje, inşaat, koleksiyon oluşturma, geliştirme ve sergileme, bilgilendirme, eğitim etkinlikleri planlama, çevre düzenlemesi, ağaç dikimi ,bağ bostan işleri gibi çok meşakkatli bir süreci geride bırakarak ziyaretçilerine MERHABA demeye hazır.

Beypazarı Macun Köyü yakınlarında özverili ve titiz çalışmalarla yapımına başlanıp muhteşem bir açık hava müzesine dönüşen ve Yaşayan Köy olarak adlandırılan Anadolu Açık Hava Müzesi, tüm güzelliğiyle Beypazarı turizmine yeni bir değer kattı.

Müze yetkilileri Yaşayan Köyü’n bu güne gelmesindeki süreci şöyle değerlendiriyor “Tam gücümüz tükendiğinde bizleri güzel dilekleri ve dualarıyla destekleyenlerden aldığımız enerji ile küllerimizden her defasında yeniden doğduk. Eşsiz ülkemize, kadim kültürümüze olan aşkımız en büyük motivasyonumuz oldu. Hayalimiz kadim Anadolu’nun kültürünü tüm saflığıyla yaşatacak ve hepimizin olacak bir müze kurmaktı. Medeniyetlerin beşiğinde yeniden doğmaktı. Gebelik süreci tamamlansa ve doğum sancıları sona erse de Anadolu Açık Hava Müzemiz beypazari yasayan koy (3) (Small)hepimize ait henüz yeni doğmuş bir bebek, ilgiye, sevgiye muhtaç.”

Gönüllü Müze Dostları Aranıyor

Müze yetkilileri, Müze tiyatroları, müzede müzik, ziraat işleri, eğitim çalışmaları, geleneksel meslekler, dikiş ve nakış, çevre temizliği, geleneksel yemek ve ekmek pişirme gibi konularda GÖNÜLLÜ olarak çalışmak isteyenlere kapılarını açıyor.

“GÖNÜLLÜLERİMİZE vaat edeceğimiz şeyler var”  diyen yetkililer; “Türkiye’nin gerçek anlamda ilk ve tek “açık hava müzesi”nin çalışma kadrosunda yer almak, açık hava müzeciliği uygulama teknikleri ile tanışmak, temiz hava, bakir doğa, samimi arkadaşlar, yeni şeyler öğrenme ve bunları aktarma fırsatı, bu anlamda ciddi bir eğitim ve bu sürecin getireceği harika bir deneyim.” açıklamasında bulunuyor.

İletişim ve başvurular  0505 771 1279 numaralı telefona yapılabilecek.

beypazari yasayan koy (1) (Small)beypazari yasayan koy (4) (Small)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika