...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Yaşayan Müze’de Yarıyıl Tatilinde “15 Gün 15 Oyun”

19 Ocak 2017 Tarihinde Yayınlandı 1.168 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Yaşayan Müze’de Yarıyıl Tatilinde “15 Gün 15 Oyun”

Oooo… Bir, iki

Kurnaz tilki, fındık fıstık,

Kadifeden yastık,

Sen bu oyundan çık…

“Müzeler şehri” olarak bilinen Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı beş müzeye ev sahipliği yapıyor. Bu müzelerin içerisinde rehberler eşliğinde ve pek çok etkinlikle dolu dolu gezebileceğiniz uygulamalı kültür müzesi “Yaşayan Müze” dikkat çekiyor. Yaşayan Müze bu yıl yarıyıl tatilinde minikler ve ailelerini coşkulu bir programla karşılamaya hazırlanıyor. Şehir hayatı içerisinde çok fazla alternatif bulamıyorsanız, AVM etkinlikleri ile bir tatil sizi de tatmin etmiyorsa Yaşayan Müze on beş gün boyunca on beş farklı oyun ve pek çok eğlenceli etkinlikle sadece çocuklar için değil çocukluğunu özleyenler için de özgür bir oyun dünyası ile kapılarını açacak.

Yaşayan Müze her zaman olduğu gibi sadece bir müze olmanın ötesine geçiyor ve ziyaretçilerini geçmişin oyunlarına ya da oyunlarla geçmişe götürmeye hazırlanıyor. Yaşayan Müze’de 15 gün boyunca 7’den 70’e her yaştan ziyaretçi için 15 farklı oyun sergilenecek. Hımbıl, cicoz, arapsaçı, ip bağlama, dokuztaş, vınvın gibi oyunlar sizleri çocukluğunuza götürürken minikleri sanal dünyanın dışında, gerçek oyunlar ve oyuncaklarla buluşturmuş olacak. Sayışacak ebe olacaksınız. Mızıkçılık yapmak yok cezanız ne ise uyacaksınız.

Oyunların yanı sıra Yaşayan Müze’nin kendine has anlatımlarıyla müze gezinizi de gerçekleştireceksiniz. Müze gezinizi de başlı başına bir oyun ve eğlenceye dönüştüren Yaşayan Müze’de oyun ve oyuncak üzerine sohbetler edeceğiniz Affan Dedenin Dükkanı çocuklar için büyülü bir atmosfer sunuyor. Belki sadece çocuklar için değil sizler için de… Müze’de farklı atölyelerde sunulan etkinlikler kültürümüze ait sanatsal, geleneksel, dilsel zenginliğin hiç bilmediğiniz yönleri ile sizi şaşırtmaya devam edecek. Yaşayan Müze’de eğlence bitmez Karagöz ile Hacivat nüktedanlıklarıyla sizleri güldürürken masal ebesi sırlı masalların, bilmecelerin kapılarını aralayacak….

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika