...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

YURTDIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLER BEYPAZARI’NDA BELEDİYECİLİĞİ ÖĞRENİYOR

05 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 351 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»YURTDIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLER BEYPAZARI’NDA BELEDİYECİLİĞİ ÖĞRENİYOR

BBB_3095 (Small)Yerli ve yabancı yaklaşık 50 kişilik öğrenci grubu Beypazarı Belediyesi’ni ziyaret etti

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ortak tarihi ve kültürel geçmişe sahip olduğu ülkelerden gelen yaklaşık 30 ve yurt içinden 20 öğrenciye 1-14 Temmuz tarihleri arasında eğitim veriyor.

Türkiye Belediyeler Birliği ortak geçmişe sahip olduğu ülkelerle iş birliğini artırma amacıyla davet ettiği stajyer gruba teorik ve uygulamalı olarak eğitim veriyor. Eğitimlerde yerel yönetimler, yerel yönetim sistemi ve Birliğimizin görevleriyle işleyişi hakkında sunumlar yapılıyor. Uzmanlar tarafından “Belediyelerin Mali Yapısı”, “Yerel Demokrasi ve Katılım”, “Belediyelerin Sosyal Hizmet Faaliyetleri” gibi başlıklarda seminerler veriliyor.

Bu kapsamda, Kırgızistan, Azerbaycan, Yemen, Bosna Hersek’ten gelenlerle; Irak’tan gelen Türkmen öğrenciler, Beypazarı Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Belediye Başkan Vekili Mesut Ertürk öğrencilere Beypazarı Belediyesi’nin işleyişini,  birimlerini, görev ve sorumluluklarını anlatırken, Beypazarı Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Öğrenciler daha sonra Beypazarı tarihi dokusunu gezmek üzere makamdan ayrıldılar.Beypazarı Yöresel yemeklerinden oluşan öğle yemeği sonrası Alaaddin Sokak, Müzeler, Hıdırlık Tepesi, İnözü Vadisi gibi turistik mekanları ziyaret eden öğrenciler ilçemizden memnun ayrıldılar.

BBB_3085 (Small)

BBB_3092 (Small)

BBB_3091 (Small)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika