...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1579 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN GELEN ÇİFTÇİLER BEYPAZARI’NDA BULUŞTU

29 Mayıs 2014 Tarihinde Yayınlandı 138 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN GELEN ÇİFTÇİLER BEYPAZARI’NDA BULUŞTU

tarla gunu beypazari (4)Beypazarı Belediyesi’nin destekleriyle, Kayabükü Mahallesi yolu üzerinde 28-29 Mayıs tarihlerinde düzenlenen tarla gününe yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce çiftçi katıldı.İlçede organizasyon daolyısı ile oteller doldu.

Türkiye’de merkezi İzmir’de bulunan İsiviçreli tohum ve ilaç firması Syngenta’nın Kayabükü Mahallesi yolu üzerinde gerçekleştirdiği tarla gününe İzmir, Antalya, Sakarya gibi illerden otobüslerle gelen çiftçilerin yanı sıra, Hollanda, Yunanistan gibi ülkelerden gelen yabancı çiftçi ve ziraatçiler, firma temsilcileri ve bayiler katıldı.

Bazıları pazarda yer almayan ve kendi topraklarında denenmemiş ürünlerden oluşan, 43 Çeşit Marul, 24 Çeşit Ispanağın daha önceden farklı tohumlarla ekildiği tarlada çiftçiler çeşitli tohumlarla alınan verim ve sonuçları inceleme imkanı bularak firma yetkililerinden detaylı bilgiler aldılar.

Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin, Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Beypazarı Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Işık ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Belso Üretim Müdürü Ahmet Yardımcı’da tarlayı ve ürünleri inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar.

Tarla günü etkinliğine katılan çiftçilere Syngenta firması tarafından şapka, tişört, çakı, kalem vb hediyeler verilirken, alanda günboyu ücretsiz döner ve çiğ köfte ikramları yapıldı.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika