...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1996 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

5 ÜLKEDEN 25 KİŞİ, BİR AB PROJESİ KAPSAMINDA BEYPAZARI’NDA

11 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 521 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»5 ÜLKEDEN 25 KİŞİ, BİR AB PROJESİ KAPSAMINDA BEYPAZARI’NDA

youth in action (1)İspanya, Hollanda, Yunanistan, Danimarka ve Türkiye’den 25 kişilik bir grup, gençlik değişim projesi kapsamında Beypazarı’na geldi.

18-30 yaş arası gençlere Avrupa vatandaşlığı bilinci, demokrasi, ön yargıların kırılması ve karşılıklı anlayışın gerçekleşmesini amaçlayan ve Avrupa Birliği’nin gençler için hazırladığı bir program olan Youth in Action programları kapsamında ilçemize gelen konuklar, Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’i makamında ziyaret ettiler.  Beypazarı ile ilgili çeşitli konular hakkında Başkan Özalp’ten bilgi aldılar. Sonrasında ise Beypazarı’nın Tarihi ve Turistik yerleri, müzeler gezilerek akşam saatlerinde ise Beypazarı Belediyesi Ramazan Çadırında iftara katıldılar.

Ekonomik ve sosyal krizler, eşitlik gibi konularda tartışmak amacıyla Avrupa Birliği tarafından desteklenen gençlik projesi kapsamında ilçemize gelen konuklar 4 gün Beypazarı’nda 6 günde Ankara’da misafir olacaklar. Konuklar bu etkinlikte amaçlarının tüm ülkeleri etkileyen krizleri gençliğin bakış açısıyla ele alarak, Euro’nun krizlerde rolü olup olmadığını ve artan eşitsizliğin buna etkisini araştırdıklarını belirttiler.

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz