...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

AHMET GENCER YENİDEN BAŞKAN

22 Haziran 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.516 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»AHMET GENCER YENİDEN BAŞKAN

Beypazarı Bostancılar Odası Başkanı Ahmet Gencer Güven Tazeledi

S.S. Beypazarı Bostancıları Tarımsal Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Odasının olağan genel kurulunda Ahmet Gencer yeniden başkan seçildi.

Bostancılar Odasında 184 ortağın katılımı ile uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar geniş kapsamlı gene kurul yapıldığı gözlendi. Katılımcı ortaklar yapılacak projelere tam destek verdi. Yeniden seçilen Başkan Ahmet Gencer inşaatına başlanmış olan 3 bin ton kapasiteli soğuk hava deposu, paketleme, yıkama, ambalajlama ve çatı üzeri güneş enerjisi projesi hakkında bilgi verdi.

Toplam 5 milyon tl tutarındaki projenin % 50’si oranında hibe alındığını, ilçeye ve kooperatif ortaklarına Eylül sonuna kadar bu tesisi kazandırmış olacaklarının müjdesini verdi.
Küçük ölçekli üreticilerinde artık soğuk hava deposu kullanabilme imkanını elde ettiklerini söyledi. Ortakların depo kullanımı için müracaatlarının alınmaya başlandığını da ifade etti.

Bostancılara yakın zamanda başka müjdeler vereceğini de belirten Gencer, yeni projelerle beraber, üreten çalışan genç çiftçileri kooperatife ortak etmek olduğunu ve 96 yeni üyeyle bunu perçinleyeceklerini sözlerine ekledi.

2018 yılında depo projesini tamamlayıp 2019 yılı Nisan ayında fide üretim tesisi çalışmalarını başlatacaklarını ve artık Beypazarı Bostancılar Odası ortaklarına daha iyi imkanlar sunan aynı zamanda projeleriyle piyasada rekabeti ve denge unsurunu sağlamaya çalışacaklarını dile getirdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika